Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Mokykla neatlieka pagrindines funkcijos?


Imprint

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 2400 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

18 minutes prieš, 3134lt parašė:

nesutikčiau su tavo nuomone, jeigu dirbi savo mėgstamą ir mylimą darbą tu niekada nenorėsi grįžt shulen, nes už darbą ir pinigus gauni ir pan... O į mokyklą nori grįžt tie kurie dirba kaip juodadarbiai be jokio malonumo jausmo ir geriau trintų suolą, nei lankstytų nugarą prieš kitus.

Na manau, ne kiekvienas dirba savo svajonu darba :D 

Anivei, dirbu apsaugoj, kas savaite dirbu kitam mieste :D nesiskundziu alga pasaka pagal nuovargi, bet vistiek pagalvojus, mokykla buvo gerai, apie nieka nereik galvoti, viskas uz tave buna padaryta, o  daba pats mastai, pradzioj buvo sunku ;D bet dabar tai lafa

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Visiškai teisingai, mokykloj užtektu ir 5 klasių viską ta pati mokina, kur realiai tu net nepanaudosi, kam ta istorija mokytis? koks skirtumas kas buvo anksčiau? kas nuo to pasikeis? arba Lietuvių, kalbos dalys? kaip būdvardis ir kitą nesąmonė? chemija? kam to reikia? juokinga kai sako reikia nes tiesiog reikia? nes tėvai liepė? visuomenė? ar kad netaptum atsiskyrėlis? iš kart tegu eina į profkė ir apmokina kaip kas dirbama ir nors ir 14 - likos ir tegu dirba o dabar sėdi iki 18 likos vidurinei po to kolegija ar univeras, dar 3, 4 metai whaaat kam to reikia? į galvą kišą visokias nesąmonės man baisu kai sėdi iki 20 ir mokosi, pats gyvenimas išmokins, ko reikia, o ne kaip istorijos ar dailės kas nutapė monos lizos paveikslą? nu man tai nesuprantama, ko niekas nesikeičia, dar pasukino egzaminų pridėjo 4, 8, 10  klasėmis kas seniau nebuvo, vaikai protingi jiems mokyklos nereikia. :) svarbu tėvai sąmoningi ir išauklės dora žmogų. 

P.S. Ar jo pamiršau paminėti negailėkit paminiusokit man tai kas? dzin, aš juk žinau kad esu teisius tad net nesiginčysiu.

Redaguota , nario surfneris2
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Nu va, tu mokykloje spėju nesimokei, tai net ir rašyt savo gimtąją kalba neišmokai. Tokie dalykai kaip chemija, fizika, lietuvių kalbos dalys ir kt., be abejo yra būtina, viską gyvenime reikia žinoti bent po truputuką, todėl tai ir vadinama pagrindiniu išsilavinimu, net ir tos pačios chemijos, biologijos pasimokius, paskui be problemų išsiaiškinsi kokių vaistų reikia tavo šuniukui, mažajam broliukui/sesutei, lietuvių kalbos nesimokius paskui žmonės ir rašo "dora žmogų", "teisius". Istorijos irgi nenori nesimokyk, bet tiesiog aš nesuprantu vieno dalyko, kas su žmonėmis negerai, kodėl niekas niekuo nebesidomi, dabar susipažįsti su naujais žmonėm, o kalbėti nėra apie ką, viskas ką jie sugeba, tai pripist iki žemės graibymo, apvemt visus klubo kampus, dar kai kurie supranta automobiliuose ar IT, o daugiau tai nieko, apie supantį pasaulį net supratimo neturi. Negi toks gyvenimas įdomus? Kai nesupranti, kas yra kas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Prieš 1 valandą, cCheerSs parašė:

Nu va, tu mokykloje spėju nesimokei, tai net ir rašyt savo gimtąją kalba neišmokai. Tokie dalykai kaip chemija, fizika, lietuvių kalbos dalys ir kt., be abejo yra būtina, viską gyvenime reikia žinoti bent po truputuką, todėl tai ir vadinama pagrindiniu išsilavinimu, net ir tos pačios chemijos, biologijos pasimokius, paskui be problemų išsiaiškinsi kokių vaistų reikia tavo šuniukui, mažajam broliukui/sesutei, lietuvių kalbos nesimokius paskui žmonės ir rašo "dora žmogų", "teisius". Istorijos irgi nenori nesimokyk, bet tiesiog aš nesuprantu vieno dalyko, kas su žmonėmis negerai, kodėl niekas niekuo nebesidomi, dabar susipažįsti su naujais žmonėm, o kalbėti nėra apie ką, viskas ką jie sugeba, tai pripist iki žemės graibymo, apvemt visus klubo kampus, dar kai kurie supranta automobiliuose ar IT, o daugiau tai nieko, apie supantį pasaulį net supratimo neturi. Negi toks gyvenimas įdomus? Kai nesupranti, kas yra kas.

Čia priklauso ir nuo žmogaus smalsumo vieniems labai įdomu gali būti, kitiems geriau kur nors atsipalaiduoti, linksmintis, ar šiaip pagulėti ant sofutės, arba pažiūrėti kokius filmukus kaip aš ir mėgstu :D bet jei mokėtu pinigus tai manau motyvacija čia daug kam atsirastu. :D o dabar eni kad reikia, kitaip neprileis prie specialybės, profkei :D ir teks arba emigruoti arba čia Lietuvoj dirbti juodus darbus, nu arba būt be darbo. :D

Redaguota , nario surfneris2
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Na tas tai tiesa, kiekvienas turim savus požiūrius į viską, tik tiek norėjau pasakyti, kad didžioji dauguma neveikia nieko, tik filmus žiūri, susitikus su žmogumi jis tau nieko papasakoti negali, nes nieko paprasčiausiai nežino ir visą gyvenimą praleido po akmeniu. Na, o jei ir nori dirbti tokį darbą, nuo kurio rytais tavęs nepykintu, tai reikia mokytis, kad ir tą pačią istoriją, viskas gi nuo to ir prasideda. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

21 minutes prieš, cCheerSs parašė:

Na tas tai tiesa, kiekvienas turim savus požiūrius į viską, tik tiek norėjau pasakyti, kad didžioji dauguma neveikia nieko, tik filmus žiūri, susitikus su žmogumi jis tau nieko papasakoti negali, nes nieko paprasčiausiai nežino ir visą gyvenimą praleido po akmeniu. Na, o jei ir nori dirbti tokį darbą, nuo kurio rytais tavęs nepykintu, tai reikia mokytis, kad ir tą pačią istoriją, viskas gi nuo to ir prasideda. 

tipo manai kad pvz zinant kad kazkas kazkur pries kazkiek tukst. metu kazka sukure pades apskritai gyvenime? arba kad zmones uz niekus buvo trememi? tikriausiai be istoriko jokio zmogaus nesudominsi zinodamas kazka panasaus nes jiem giliai p oxui

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

prieš 5 valandas(-ų), cCheerSs parašė:

Būtent kad visiems viskas pochui. Siauras labai mąstymas, tiek jau to. 

 nevisiems.. apie ka tu cia sakai tai tik maza dalys yra tokiu zmoniu kuriems viskas poxuj,  jeigu apie dydelius skaicius kalbetumem tai butu tik labai mazas procentas kuriem poh, dar pilna zmoniu kuriems ir mokykla idomi ir viskuo domesi ir etc...

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)
prieš 9 valandas(-ų), cCheerSs parašė:

Būtent kad visiems viskas pochui. Siauras labai mąstymas, tiek jau to. 

Man rodos tavo siauras mąstymas :D Kaip gali teigti, kad visiems viskas p*, kai tu visų nežinai?:D Asmeniškai esu bendravęs su labai daug žmonių ir tik nedideliai daliai žmonių (~20%) buvo viskas p*, bent jau jie taip sako, o kaip yra ištikro Dievas težino(jiems nėra p*):)

 

Kas yra "viskas p*" - pvz, kai tau p* ar gausi didele alga ar maža, arba kai tau p* koki pažymi gausi. Visi sako man viskas p*, bet jau kita minute savo galvoje kuria schema, kaip išvengti neigiamo pažymio arba, kaip gauti didesne alga ir tuo pačių svajoja ką su darys. Na čia šitie pvz  tinka prie "man p*", nes viskas reiškia kad kiekviena sekunde tau p* o tas yra tiesiog neįmanoma.

Na dar sako "man tai *Myliu SuperGames.lt*" - pvz, klausimas "ar tu tikrai čytinai"(čia toks klausimas, kad visi suprastu) ir daugumas atsakymas "ne tavo su*istas reikalas ir p* man tie banai" arba "pažadu daugiau taip nedarysiu, man p* tie cytai norėjau tik išbandyti viena syki". Tačiau, kas vyksta to žmogaus smegenyse? Jis iškarto pradeda galvoti, kaip gauti unban ir ieško naujų cytu.

 

Taigi vyruti nesakyk daugiau, kad "visiems viskas p*", nes taip nėra ir niekados gyvenime nebus. Kol plaka širdis tau negali būt kažkas p*, nes žmogus toks sutvėrimas, kad viskas jam įdomu, tik pateikta neskaniai. Pabandyk žmogui pateikti įdomiai informacija ir kaip mat jis atšaus "man p*", bet kita minute jau žiūri tavo pateikta įdomiai informacija. Būtent čia ir yra mokyklos problema, ji nesugeba informacijos pateikti įdomiai.

Redaguota , nario Imprint
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

prieš 9 valandas(-ų), cCheerSs parašė:

Būtent kad visiems viskas pochui. Siauras labai mąstymas, tiek jau to. 

neminejau kad visiems viskas p oxui tiesiog paminejau kad pvz zinodamas kelis faktus is istorijos tau visiskai tas nepades gyvenime, tu tikriausiai net su tuo paciu istoriku nepradesi dialogo nuo kazkokiu istoriniu faktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Aš kažkur esu jau rašęs apie tai, prieš keletą metų, kai prasidėjo visi studentų blogai apie ''kam mokytis'' ir panašūs straipsniai, bei pasipiktinimai, tai surasiu ir pakopijuosiu dalį.

Visų pirma, be mokyklos nebūtų visuomenės. Pagrindinės mokyklos skirtos ugdyti visuomenės narius ir į tai įeina labai daug. Socializacija, manau vienas iš svarbiausių aspektų, kurį visi mėgsta pamiršti. Jau nuo pat darželio laikų pradedi įsisąsvinti ir mokytis kaip veikia bedravimo dinamika tarp žmonių, kaip priimtina elgtis ir kaip kiti reaguoja. Be dešimties metų bendravimo su kitais bendraamžiais ir mokytojais nemanau, kad sugebėtum tai, kas tau dabar atrodo tiesiog įprasta kasdieniniame gyvenime. Taipogi nepamiršk kas tave išmokė tuos pačius daiktavardžius, būdvardžius ir sakinių struktūra, kad galėtum teisingai dėlioti žodžius, kai reiški savo mintis, kad tave suprastų kiti. Manau puikiai pats pameni kai prirašydavai visą sąsiuvinio lapą, kuriame būdavo vienas ir tas pats sakinys - būtent todėl dabar ir sugebi laisvai rašyti ir reikšti savo mintis forume. Prieš keletą metų man taipogi teko skaitinėti ne vieną studento straipsnį, kurio pavadinimas būtų maždaug toks kaip ''kam mokytis'', tai daugelis apimti jaunatviško maksimalizmo pamiršta, kad be tos ''mokyklos'' tas pats studentas sėdėtų beraštis, nemokėtų palankiai bendrauti su kitais žmonėmis ir net nežinotų kaip suregzti sakinį ar argumentą. Apskritai, tie dešimt metų yra labai svarbūs, tavo gyvenime ir per juos labai daug įsisavini ir išmoksti būdamas mokykloje, visais gyvenimo aspektais, kas žinoma ateityje tampa tiesiog įprastais, kasdieniniais dalykais, apie kuriuos pamiršti.

Dėl skirtingų mokyklinių subjektų (pamokų), tai vėlgi nėra viskas juodai balta. Pagrindinis ugdymas ir yra pagrindinis, dėl to kad tau pateikiamas pagrindas, visų dalykų, kurie realiai egzistuoja visuomenėje, padedant nuo matematikos baigiant daile. Idealiai iki dešimtos ar dvyliktos klasės gauni suvokimą, kas tau patinka pačiam, kur esi stiprus ir teiki daugiau energijos, kur tavo silpnoji pusė ir kurie dalykai tavęs nelabai domina. Tiek mokykla, tiek tėvai mato kiek esi gabus ir kur esi gabus ir pagal tai padeda tau planuotis ateitį, kad poto būtų tau pačiam lengviau orientuotis visuomenėje. Ir paskutinis dalykas, kad ir kaip visi pyksta, tačiau mokykla, ne tiesiogiai, ne 100 procentiniu tikslumu, tačiau gan taikliai nustato koks yra tavo gebėjimo lygis ar dar kitaip vadinamas bendrasis IQ, tam ir yra bendrojo ugdymo egzaminai. Visi žinoma pyksta ir įsižeidžia dėl to, kad žmonės skirstomi pagal IQ kiekį, tačiau, kad ir kaip bebūtų nejauku ir skaudu tėvams ir patiems studentams, tas rodiklis yra stipriai pagrįstas ir turi labai daug įtakos tolimesniame gyvemime. Esmė tame, kad gimstam mes su skirtingais ''protiniais gebėjimais'' ir būtent mokyklą padeda atskleisti kokie jie, mokantis visai skirtingų ir nesusijusių dalykų, tuo pačiu realiai išmokstant naudingu ir esminių dalykų. Žinoma galima daug ką keisti ir daug kas yra blogai, tačiau pagrindinis ugdymas prasidėjo jau Romos laikais ir kaip matom kelis tūkstančius metų jau gyvenam ir išgyvenom ir suformavom visuomenes, valstybes, taigi modelis tikrai veikia. Nematau kitų valstybių ar 'civilizacijų'' kurios būtų pasiekusios tokį lygį, kokį pasiekė, sakykim nors ir pati skurdžiausia Europos šalis.

Taip žinoma yra labai daug neigiamų dalykų, kuriuos galima būtų ir reikia keisti, nepamirškim, kad mes vis dar mokomės kaip mokytis efektyviau. Tai ateitis pagrindiniam ugdymui manau tikrai šviesi, juolab, kad gyvenam informaciniame amžiuje, taigi daug kas keičiasi ir keisis sekančius dešimtmečius.

Svarbiausias dalykas, kurio daugelis tik baigusiųjų 10 ar 12 klases nesupranta, yra tas, jog nei vienos šalies visuomenė neturi tiek resursų, kad pagrindiniame ugdyme, valstybė galėtu taikyti individualų ugdymą. ''motyvacija'', ''mokymasis kaip mokytis'', ''neįdomios ar nereikalingos pamokos'' - dauguma šitų dalykų yra individualios problemos. Vieniems mažiau ''neįdomios'' tos pamokos būna, kitiems daugiau. Vieniems nėra ''motyvacijos'' mokytis dėl tam tikrų, individualių priežaščių, kitiems atvirkščiai - motyvacija mokytis kyla dėl vėl kitų priežasčių. Žinoma vienas iš labai svarbių aspektų, įtakojančių individualų vaiko ar paauglio vystimasi, tai tėvai. Paskutinius kelis dešimtmečius, daugelyje šeimų abu tėvai dirba, todėl savaime aišku jog lieka mažiau laiko lankytis mokykloje, kalbėtis su klasių auklėtojomis ir mokytojais. Kažkiek to individualumo, ankščiau įnešdavo moterys (mamos), kadangi tai buvo jų pagrindinė atsakomybė nedirbant, dabar dėja, to nebėra, tai dingo ir dalis to ''individualumo'', viską užkrovėme pedagogėms, pavaduotojoms ir klasių auklėtojoms. Visas šitas reikalas yra labai individualus ir tai tiesiog nėra įmanoma visuomenėje, ar tai būtų Lietuva ar JAV. O žmonių vis dėl to reikia, kad visuomenė veiktų, todėl ir turim tokį veikiantį modelį.

Tam yra universitetai. Universitetas (geriausiai atitiktu JAV modelis) labiau skirtas individualiam ugdymui, asmenybės ugdymui. Universitetuose ir ''mokytojų'' kokybė nelyginamai aukštesnė ir socialus pažinimas visai kitoks, žinoma priklauso nuo to ką renkiesi, tiek iš studijų pusės, tiek iš socialinės pusės. Tačiau, net gi jei ir leidi studenavimo vakarus gerdamas alų, bei linksmindamasis ar programuoji, galbūt rašai poezija, kažkokiu būdų vistiek dauguma randa būda pabaigti universitetą ir susikurti gan komfortabilius gyvenimus, tai vėlgi, modelis veikia, visuomenės mąstu.

Dėl motyvacijos, tai realiai tavo motyvacija tvarko tavo tėvai, kol mokaisi, bent iki 10kl. Nes jei staiga mokyklos suteiktu mokiniams atsakomybę rinktis kokias nori pamokas lankyti kokias ne, tai viskas sugriutų kaip kortų namelis, itin greitai. Įsivaizduok septintokus per vieną iš šitų ''motyvacijos dienų'' ir tarkim koks DJ Jovanis pasakoja visiems kaip jis studijavo muzika ir ką jis dabar veikia, tai beabejo, kad 90proc. mokinių, kitą dieną norėtų mesti visas chemijas ir matematikas, tik esmė tame, kad visiems DJ'ėjais tapti neišeis ir praėjus ekstazei dauguma suprastų, kiek ištikro yra darbo ir tai jog 95proc. laiko praleidi savo kambaryje prie laptop'o, per naktis ir tik 5proc. ant scenos, plius sužinai apie realius dalykus, kurie egzistuoja gyvenime, kaip konkurencija, pasiūla, paklausa, renginių organizatoriai ir kiti dalykai, kurie deja nuo tavęs nepriklauso. Šituo pagrindu galima duoti begales pavyzdžių, esmė tame, jog kad ir kaip tiek man, tiek tau nepatiko, kad visos taisyklės nustatytos, kad mokykla ir tėvai turi atsakomybę, ne tu, visgi taip turi būti, nes kitu atveju, būtų tiesiog tragikomedija, taip galbūt vienas iš tūkstančio ir sugebėtų orientuotis ir atsirinkti kas jam gerai iš tikro tokiame amžiuje, tačiau nepamirškim, kad esam visuomenė ir tas vienas, kad ir genijus nuo mažų dienų, nieko nepadarys, be kitų 999 :)

Nenoriu numušti optimizmo, kad jauties nepatenkintas ir manai, jog kažkas geriau gali būti, tai puiku, ieškok, domėkis ir daryk po truputį ką nori daryti, tačiau per paskutinius 5 metus labai daug kritikos daugelis mokinių žeria pagrindinio ugdymo įstaigoms, kuri nevisada yra pagrįsta, daugelis nenori įsigilinti ir gerai pagalvoti kaip iš tikro viskas veikia. Tikiuosi kažkiek įtakos tavo mastymą šitas rašinėlis.

Redaguota , nario AurelijusSan
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

prieš 16 valandas(-ų), AurelijusSan parašė:

 

1. Tai yra akademinis išsilavinimas.

2. Pagrindinį išsilavinimą mano nuomone visi turėtų turėt ir mokėt supista lygti išspręst.

3. Po 10 klasių eikit į profkę ar dirbt.

Pats dabar mokaus 12- klasėje esu bybi dėjęs sekas xujovai ypač su lietuvių kalba, matieka ez, o visa kita tiesiog nedarau, parėjęs geriau paskaitau saviugdos knyga, dirbu prie savo projektų iš kurių tikiuosi uždirbti pinigų, tad jei nežadat būt mokslininkai,daktarai ar kitokie bybei, darykit kaip aš varykit ant 4.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 2400 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...