Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

karo prievole studentui


newyorkas

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1502 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

durnas klausimas, bet gal kazkas is vyresniu besilankanciu forume padesit.

esu studentas, studijuoju antram kurse. siuo metu atlieku praktika pasirinktoje imoneje. siandien pasitikrinau sauktiniu sarasus, nezinau kodel, bet esu i juos itrauktas. suprasciau, jeigu karo prievole butu atideta, bet kazkodel ji yra kiek supratau privaloma. iki vasario menesio (kiek suprantu) turiu pristatyti jiem savo dokumentus ir t.t.

any ideas kodel? kam pist prota - kolegijai, LK/KAM ar imonei kurioje atlieku praktika? buvau gaves administraciji protokola, darbo vieta buvo parasyta, pareigos - ne, kiek galva nesa, turejau buti idarbintas kaip praktikantas. visiems draugams, kurie taip pat yra studentai ir pateko i sarasus, karo prievole yra atideta. 

 

image.png.f60bf136f3fc6ea7b0fe20a8df3fd74a.png

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Studentai visi įtraukiami, kad išvengt piktnaudžiavimo t.y. jog studijuoja tol kol sueina 24metai.
Atlikti prievolę gali baigęs studijas (yra ir kiti variantai, bet nemanau jog tau jie bus aktualūs), užtenka pagooglint, viskas aiškiai išdėstyta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Dabar, Ark'xes parašė:

Studentai visi įtraukiami, kad išvengt piktnaudžiavimo t.y. jog studijuoja tol kol sueina 24metai.
Atlikti prievolę gali baigęs studijas (yra ir kiti variantai, bet nemanau jog tau jie bus aktualūs), užtenka pagooglint, viskas aiškiai išdėstyta.

Įtraukiami, bet šone parašyta, kad tarnyba atidėta ir taip yra VISIEMS studentams, net jeigu tau 25 ir tu studijuoji antrą kartą, magistrą ar kitą kryptį. Jam kaip studentui irgi turi rašyt, kad tarnyba atidėta (kaip man). Vienintelis paaiškinimas, kad dėl praktikos sušiko dokumentus ir parodė tave kaip dirbantį, o ne studentą. Dėl to reik kalbėt su institucija atsakinga už šaukimą

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Dabar, Crime parašė:

Eina jie ten visi Vilniui sėdintys ***** švelniai tariant, esu mokinys, mokausi gyvenu Vokietijoje jau keturi metai, ir jie man šaukimą duoda? Pfff aš Lietuvoje net neregistruotas, nemoku mokesčių nieko aš ten neturiu, patys išvarė iš gimtinės ir dabar turiu grįžti jiems tarnauti? TIKRAI NE! Baudomis nepagąsdins, ir kur jie man tas baudas siūs va kur klausimas aš ten net neregistruotas :taika:

Dėjau b*b* ant jų visų ten, vsio pasakiau.

tegu laižo kiaušą

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

2 minutes prieš, Crime parašė:

Eina jie ten visi Vilniui sėdintys ***** švelniai tariant, esu mokinys, mokausi gyvenu Vokietijoje jau keturi metai, ir jie man šaukimą duoda? Pfff aš Lietuvoje net neregistruotas, nemoku mokesčių nieko aš ten neturiu, patys išvarė iš gimtinės ir dabar turiu grįžti jiems tarnauti? TIKRAI NE! Baudomis nepagąsdins, ir kur jie man tas baudas siūs va kur klausimas aš ten net neregistruotas :taika:

Dėjau b*b* ant jų visų ten, vsio pasakiau.

Nesvarbu ar tu registruotas ar ne, ir taip, baudų jie tau nesiųs, per duotą laika nepateikus dokumentų ar nesusiekus su jais jie tiesiog paskelbs paiešką ir tavo vardas atsidurs ČIA kaip ir tūkstančių kitų kurie paieškomi už "karo prievolininkas, vengiantis vykdyti karo prievolę"

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

27 minutes prieš, Gabison* parašė:

Nesvarbu ar tu registruotas ar ne, ir taip, baudų jie tau nesiųs, per duotą laika nepateikus dokumentų ar nesusiekus su jais jie tiesiog paskelbs paiešką ir tavo vardas atsidurs ČIA kaip ir tūkstančių kitų kurie paieškomi už "karo prievolininkas, vengiantis vykdyti karo prievolę"

Ir kas bus kai suras? Tarkim Vokietijoje policija sustabdys kas bus? Ir Lietuvoje kas bus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

2 minutes prieš, Crime parašė:

Ir kas bus kai suras? Tarkim Vokietijoje policija sustabdys kas bus? Ir Lietuvoje kas bus?

Negaliu aš tau pasakyt kas konkrečiai bus, mano vienam draugui kuris gyveno uk ir vengė su jais susiekt paskelbė paiešką už to šūdo vengimą, nebendradarbiavimą ir t.t. tai jis savo noru gražiai pas juos nuvyko ir susimokėjo baudą, tik žymiai didesnę nei ji būtų buvus atvykus pavėluotai be paieškos skelbimo. Bet turbūt jei ir pagaus, skrendant į lietuvą, oro uoste grįžus pačiups, tu jau esi ieškomų sąraše ir jie vistiek tave tada paims, nėra čia ko juokaut su jais, reikia tartis, derintis, o neatsukt nugarą ir sakyt aš neliečiamas. Prieš juos nelaimėsi, jie vistiek tave paims ir vistiek gaus iš tavęs ko jie norės :D aš kai gavau šaukimą 3 metai atgal, vengiau taip pat, atvykau pavėlavęs 2mėn tai sumokėjau 15 eurų baudą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

29 minutes prieš, Gabison* parašė:

Negaliu aš tau pasakyt kas konkrečiai bus, mano vienam draugui kuris gyveno uk ir vengė su jais susiekt paskelbė paiešką už to šūdo vengimą, nebendradarbiavimą ir t.t. tai jis savo noru gražiai pas juos nuvyko ir susimokėjo baudą, tik žymiai didesnę nei ji būtų buvus atvykus pavėluotai be paieškos skelbimo. Bet turbūt jei ir pagaus, skrendant į lietuvą, oro uoste grįžus pačiups, tu jau esi ieškomų sąraše ir jie vistiek tave tada paims, nėra čia ko juokaut su jais, reikia tartis, derintis, o neatsukt nugarą ir sakyt aš neliečiamas. Prieš juos nelaimėsi, jie vistiek tave paims ir vistiek gaus iš tavęs ko jie norės :D aš kai gavau šaukimą 3 metai atgal, vengiau taip pat, atvykau pavėlavęs 2mėn tai sumokėjau 15 eurų baudą.

Dėkui už info 

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Taip pat pirmą kartą sąrašuose atsidūrė aukštųjų mokyklų studentai. Tačiau patekę į juos studentai turės apsisprendimo galimybę – sustabdyti studijas ir atlikti devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba nenutraukus studijų pasirinkti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kurie vyksta trejus metus savaitgaliais, arba studijuoti ir trejus metus tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Nepasirinkus nė vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas būtų pratęsiamas, kol jiems sukaks 26 metai, bet ne ilgiau nei vienus metus po studijų baigimo. Baigę studijas jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

5 minutes prieš, Šarūnas V. parašė:

ir as gavau, viskas ok galeciau eit, bet pinigai juokingi 

Kasininkas daugiau uždirba nei tie šauktiniai. + nuolaidas gauna 10% ar 20% apsiperkant su kortele.

@Crime jeigu Vokietijoje gyveni, atsisakyk Lietuvos pilietybės ir iškart našta nukris nuo pečių. Lietuva atsilikusi viskuo. Įskaitant technologine prasme.

Kiek buvau rašęs leidykloms, jog išleistų (išverstų anglų į lietuvių k.) programavimo kalbų knygas, visi knygynai atsisakė, nes „nepaklausu“. Lietuva neremia mano specialybės bei nesuteikia jauniems galimybių tobulėti, tapti programuotojais. Kodėl aš turiu ją remti?

Vis dar atsiranda brainwashintų Lietuvos pakalikų, kurie deda viltis į žlungančią šalį, bet nuolat prajuokina.

Tegul su ta kariuomene eina jie ****.

O atsimazinti gali labai lengvai. Užtenka psichologinės ligos, pavyzdžiui, OCD. Apibūdink simptomus ir jau būsi laisvas. Kad ir tas įrašas, nesugadins tau jokių galimybių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Mano vyrui buvo taip: Jis buvo sąrašuose ir pats pateikė prašymą savanoriu. Taip Jis buvo šauktinių sąrašuose, bet pateikęs prašymą buvo perkeltas savanoriu. Su juo visi skaitėsi, Jis atliko 12 mėnesių tarnybą, nors jeigu būtų neteikęs prašymo būtų atlikęs privalomąją 9 mėn šauktinių tarnybą. Tai Jis padarė savo noru. Žmogus turėjo gerą darbo vietą, bet buvo šaukiamas karo tarnybai privalomai. Tai Jis susitvarkė CMEK, tiesa prieš CMEK pirmiausiai nuvyko į tą padalinį kuriame privalėjo prisistatyti, nuvykęs užpildė prašymą savanoriui. Jis neprarado darbo vietos, Jam paaiškino taip: Jeigu eini savanoriu, mes išsaugosim tau darbo vietą, taip pat jeigu studijuotum ar mokytumeisi ar netgi atliktum praktiką viską gali atidėti pati kariuomenė. Nereikia bijoti kariuomenės, tai ne koks baubas. Pati esu karininkė, turinti seržantės laipsnį. Ką gavau atėjusi į kariuomenę? Gavau tai ko realiame gyvenime ne visi išmoksta. Pirmas dalykas bendrauju kitaip, antras žinau kas yra drausmė ir visa kita. Tai pakeitė mano gyvenimą, ne visada lankausi čia šiame forume. Studijavau teisę, mokslus atidėjo, bet nusprendžiau pasilikti kariuomenėje, mokslus baigiau universitetiniu lygiu būdama kariuomenėje. Visada gaunu pastovias pajamas, žinau kad manęs iš darbo neatleis, nes turiu garantuotą darbo vietą. Taip pat turiu tikrai ganėtinai nemažai laisvadienių ko paprastame darbe negautum. Esu jauna mama turiu mažą vaiką, esu išėjusi dekretui po kurio grįšiu atgal į kariuomenę. Nors mano vyras atitarnavęs 12 mėnesių nesiejo tolimesnio gyvenimo su kariuomene Jis turi puikią progą bet kada sugrįžti gaunant karininko laipsnį, bet jis turi savo verslą todėl nesieja jo su kariuomene. Kariuomenė tarsi antrieji namai, gyvenimo mokykla į kurią tikrai verta nukeliauti. Nereikia bijoti, visi būsite viskuo aprūpinti ir turėsite didesnę perspektyvą visur kur beeitumėte po kariuomenės ar joje pasiliktumėte. Galbūt daugelis komentuodavo mano komentarus kad rašau ne į temą bet būdama kariuomenėje įgijau Teisės magistro laipsnį, pabaigiau Buhalterijos specialybę, išsilaikiau visas įmanomas vairuotojo kategorijas, taip pat turiu ginklo licenciją. Kalbu ne apie tą kurie pagalvotų jog žaidime, turiu visa tai gyvenime realiame gyvenime. Man kariuomenėje sakydavo, išsilaikius ginklo valdymo testą nueitum dirbti apsaugoje, paklaustų kokius ginklus moki valdyti, juk nepasakysi kad moki šaudyti iš kulkosvaidžio. granatsvaidžio, ar automato, ir jei pasakytum kad moki ir granatas mėtyti jie sakytų mes negalim tau pasiūlyti tokio darbo nes tu moki per daug ginklų valdyti. Į darbą priimtų pirmumu. Siūlyčiau nuspręsti ir nebijoti atlikti karinės tarnybos. Jeigu patekai į šauktinių sąrašus siūlau eiti savanoriu užpildant prašymą. Būsi labiau gerbiamas nei tie kurie eina šauktiniais. Negalvokit kad iš Jūsų tyčiosis ar kažkas bus ne taip, kalbu ne apie tai. Tiesiog iš Jūsų esant šauktiniui daugiau reikalaus, truputuką didesni normatyvai. O jeigu eisit kas savanoriu pastebėsit tai apie ką parašiau. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

prieš 2 valandas(-ų), Mantex69 parašė:

o gal žinot koks kariuomenei turi būti ugio ir svorio santikis ar tesiog turi atitikti KMI sveikatos reikalavimus?

Ten praeisi CMEK tau pasakys tavo grupe t.y. A - Ima visada B - svarsto ar imti C - Labai retai ima     bet viska praejus dažniausiai būna A arba B grupės

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1502 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai



×
×
  • Sukurti naują...