Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Lenovo BIOS problema


ES.^

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1237 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Sveiki. Prieš pora dienų bandžiau atnaujinti BIOS (2WCN46WW) Lenovo V310-15IKB 80T3 laptopui, pasileidau instaliaciją, išsiarchyvavo ir pasileido per CMD, kažkas įsirašė, kompiuteris persikrovė, o po instaliacijos užsidegė black screen'as, palaukiau kurį laiką ir perkroviau kompiuterį - daugiau nebeįsijungė. Atjungiau bios bateriją ir akumuliatorių, palaikiau įjungimo mygtuką - atsigavo, viskas veikė kaip ir gerai. Šiandien įsidėjau CT500MX500SSD1 SSD, įrašiau windows 10, susirašė, po perkrovimo nebeįsijungė, išmėtė mažą mėlyną formą su tekstu "Unlock CT500MX500SSD1". Iki windows įrašymo viskas veikė, tačiau net po disko formatavimo išmetą tą pačią klaidą. Jokio slaptažodžio SSD neturi, prijungus prie kito kompiuterio viskas OK. Bandžiau googlint tačiau diskusijų praktiškai nėra, visi sako tą patį, kad kaltas BIOS ir jį reikia atsinaujinti arba naudoti senąją versiją. Gamintojo puslapyje yra tik 2 BIOS versijos, ir man jų nebeįrašo: gaunu error'ą arba tiesiog niekas neįvyksta, kompiuteris nepersikrauna. Dar iš sprendimų buvo pakeisti iš UEFI į Legacy, BIOS'e bei nustatyti admin, user ir hdd slaptažodžius - nepadėjo. O šiuo metu iš viso nebeveikia BIOS'ai, kažką pakeitus arba nustačius factory reset'ą gaunu error'ą "Failed to load storage oil setup. Status: Device error". Tiek BIOS, tiek Windows rodo naujausią, mano įrašyta BIOS versiją (2WCN46WW). Ką tokiu atvėju daryti? Kur gauti normaliai veikiančius BIOS'us? Ar įmanoma kaip nors įrašyti BIOS iš flash'o, jeigu neturiu ISO failo, o tik išpakuotus iš instal'o? Be to, su senuoju HDD viskas veikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Apie Lenovo BIOS problemas ne kartą esu girdėjęs, matęs, kaip po BIOS atnaujinimų užsi'brick'ina ir net pats buvau susidūręs: Ubuntu 17.10 Breaks the BIOS on Some Lenovo Laptops - OMG! Ubuntu!. Man garantinis kelis kartus keitė motininę plokštę, kol atsekiau, kur problema :D. Tai vežk į garantinį servisą, turbūt ir tau pakeis.

Redaguota , nario Tautedorus
  • Teigiamai 1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

6 minutes prieš, Tautedorus parašė:

Apie Lenovo BIOS problemas ne kartą esu girdėjęs, matęs, kaip po BIOS atnaujinimų užsi'brick'ina ir net pats buvau susidūręs: Ubuntu 17.10 Breaks the BIOS on Some Lenovo Laptops - OMG! Ubuntu!. Man garantinis kelis kartus keitė motininę plokštę, kol atsekiau, kur problema :D. Tai vežk į garantinį servisą, turbūt ir tau pakeis.

Nėra garantinio, senas kompiuteris.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

bios flash with usb - principas toks pats kaip perrasinejant windowsus (method 2)
How to Update BIOS On Lenovo - Appuals.com

turejau panasia problema ant savo senuko y720, kad po "forced update" kuri gavau is lenovo care center atsirado random black screenai vidury darbo, tad paciam teko rollbackinti i senesne versija ir uninstallint care center, kadangi jis per prievarta man kiso naujus biosus, nes pagal juos "fixes critical problem"..nors is esmes po ju loptopas tapo critical problem

  • Teigiamai 1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)
prieš 2 valandas(-ų), pyromaniac parašė:

bios flash with usb - principas toks pats kaip perrasinejant windowsus (method 2)
How to Update BIOS On Lenovo - Appuals.com

turejau panasia problema ant savo senuko y720, kad po "forced update" kuri gavau is lenovo care center atsirado random black screenai vidury darbo, tad paciam teko rollbackinti i senesne versija ir uninstallint care center, kadangi jis per prievarta man kiso naujus biosus, nes pagal juos "fixes critical problem"..nors is esmes po ju loptopas tapo critical problem

Suprantu, žadėjau naudoti būtent šį būdą, tačiau kaip suprantu downgrade'as neįmanomas jeigu bios'e šį funkcija išjungta, ar aš klystu?  Kita problema, kad Lenovo yra tik 2 BIOS versijos, ir nėra ISO formato, tik instaliatoriai, šiuo atveju net nežinau ką daryti ir kur gauti. O šiaip manau problema tame, kad nepažiūrėjau kokia versija BIOS buvo prieš atnaujinimą, galimai labai sena ir negalėjau naujinti iš karto iki paskutines, tačiau šito fakto gamintojas nebuvo paminėjęs nei savo puslapyje, nei instaliacijos metu, sužinojau tai tik po įrašymo ir radau atskirą topic'ą Lenovo puslapyje... Bandžiau įrašyti išpakuotus failus iš instaliatoriaus (C:\BIOS\X) į flash'ą kuris buvo formatuotas FAT32, tačiau per bootmenu paleidus flash'ą niekas nevyksta.

Realiai man ant to BIOS'o nusispjauti, jeigu kompiuteris tinkamai veikia, svarbiausiai įrašyti windows 10 į ssd ir padaryti taip, kad viskas veiktu tinkamai. Tačiau googlinimas taip pat jokių rezultatų nedavė, vienintelis variantas kuris galimai galėjo išgelbėti tai SSD slaptažodis, o kadangi jo nebuvo, Windows 10 kažką šiuo klausimu pridirbo su encrypt'inimu dėl ko BIOS galvoja, kad yra uždėtas slaptažodis, o SSD formatavimas nepadeda. Gal yra kažkoks sprendimas kaip būtų įmanoma SSD atsukti iki factory nustatymų?

Dar vienas dalykas, kad jeigu prašo SSD slaptažodžio tai nepavyksta pasiekti nei Boot Menu, nei BIOS. Dar pabandysiu kažką išgooglint būtent dėl to eDrive. Bandžiau naudoti BitLocker'į, uždėjau slaptažodį, tačiau netiko, o SSD šiuo metu visiškai švarus, formatuotas ir ištrinti partition'ai.

Redaguota , nario ES.^
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Jei gerai pamenu, kai su mano laptopu buvo panaši problema, tai potencialiai buvo galima sutvarkyti nustatant naujo disko EFI sistemos skirsnio (angl. EFI System Partition) UUID į senesnio, su kuriuo OS užsikrauna. Tai reiškia, kad reikia prie kito kompiuterio pajungti abu diskus ir naujo disko skirsniui nustatyti seno disko skirsnio UUID.

Kaip tai padaryti naudojant Windows, aš nežinau, bet naudojant kokią nors Linux distribuciją ir sfdisk įrankį galima:

# Atspausdiname seno disko informaciją:
sfdisk -d /dev/sda

# Randame ir nusikopijuojame EFI skirsnio UUID ir kažkur laikinai išsisaugom...

# Eksportuojame į failą naujo disko informaciją:
sfdisk -d /dev/sdb > sdb.txt

# Atidarome failą ir jame pakeičiame EFI skirsnio UUID į tą, kurį nukopijavom iš seno disko...
# Į naują diską importuojame pakeistą jo informaciją:
sfdisk -d /dev/sdb < sdb.txt

Čia sda yra senas, o sdb yra naujas diskas. Reikia sužiūrėti, kaip yra tavo sistemoje ir atitinkamai pakeisti.

Redaguota , nario Tautedorus
  • Teigiamai 1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Pavyko pagaliau išspręsti šią problemą ir įrašyti windows. Įsidėjau ssd į kitą laptopą, naudojant "Crucial Storage Executive" padariau PSID reset'ą, po šio veiksmo Lenovo nebeprašė slaptažodžio ("Unlock CT500MX500SSD1"). Uždėjau HDD, user ir super slaptažodius, įrašiau windows, nuėmiau slaptažodžius - viskas veikia. @Tautedorus, bandžiau paviršutiniškai googlinti dėl UUID ant windows, bet nelabai ką naudingo radau, spėju kažkas panašaus kaip PSID. Dėl BIOS klaidos bandysiu rašyt Lenovo, gal patars kažką, nors abejoju.

  • Teigiamai 2
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

  • ALFRED. užrakino šią temą

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1237 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Svečias
Ši tema yra užrakinta.
  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...