Peršokti į turinį

BOOT Advanced processors - Plačiau apie tai


Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 2699 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Sveiki, vieną dieną prisėdau prie kompiuterio su tikslu, sužinoti kaip išnaudoti kompiuterio galią taip, kad pats kompiuteris veiktu be priekaištų. Į tai įeina labai greitas Windows pasijungimas, programų atidarymas, užkrovimas, ir panašiai. Atradau šį skyrių ir tiesą sakant nelabai nusimanau apie jį - http://imgur.com/a/6uzbS Jeigu aš pažymėčiau maksimalų memory ir "Number of processors" ant aukščiausių skaičių. Tiek ram'us, tiek procesoriaus branduolius naudos kompiuteris vienu metu viską ? O iki šiol, kaip buvo ? Jeigu pasirinksiu tai, nesidrožia procesorius/ram'ai greičiau ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Šie nustatymai skirti apriboti kompiuterio resursų naudojimą, o ne juos "geriau" išnaudoti... Nusistatęs viską ant maksimumo, turėsi tokį patį rezultatą, kokį turėjai nelysdamas prie tų nustatymų... 

 

Šiaip visas esminis optimizavimas vyksta "under the hood" - pačios sistemos ir jos APIs kode, taigi, nelabai ką gali padaryt dėl pilno resursų išnaudojimo, apart reikalingų draiverių susirašymo...

Kita optimizavimo pusė - užtikrinimas jog resursus naudotų tik reikalingiems veiksmams. Šiuo atveju standartiniai Windows programiniai paketai ateina su galybe "preinstall'os" programinės įrangos, kurios nemaža dalis dažnai būna vartotojui nereikalinga, tačiau vis vien naudoja resursus. Taigi, gali visą tą šlamštą atsirinkti ir pratrinti... Tačiau tai neturėtų daryt didelio skirtumo performanse, todėl manau jog tai galbūt apsimoka daryt jei tavo PC neatitinka minimalių Windows reikalavimų.

 

O jei jau tau reikia OS kuri daro būtent tai ko tu nori, taip kaip tu nori ir neturi jokio nereikalingo šlamšto, bei pasižymi milžiniškom optimizavimo galimybėm - Linux. 

Redaguota , nario ProGreen
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Šie nustatymai skirti apriboti kompiuterio resursų naudojimą, o ne juos "geriau" išnaudoti... Nusistatęs viską ant maksimumo, turėsi tokį patį rezultatą, kokį turėjai nelysdamas prie tų nustatymų... 

 

Šiaip visas esminis optimizavimas vyksta "under the hood" - pačios sistemos ir jos APIs kode, taigi, nelabai ką gali padaryt dėl pilno resursų išnaudojimo, apart reikalingų draiverių susirašymo...

Kita optimizavimo pusė - užtikrinimas jog resursus naudotų tik reikalingiems veiksmams. Šiuo atveju standartiniai Windows programiniai paketai ateina su galybe "preinstall'os" programinės įrangos, kurios nemaža dalis dažnai būna vartotojui nereikalinga, tačiau vis vien naudoja resursus. Taigi, gali visą tą šlamštą atsirinkti ir pratrinti... Tačiau tai neturėtų daryt didelio skirtumo performanse, todėl manau jog tai galbūt apsimoka daryt jei tavo PC neatitinka minimalių Windows reikalavimų.

 

O jei jau tau reikia OS kuri daro būtent tai ko tu nori, taip kaip tu nori ir neturi jokio nereikalingo šlamšto, bei pasižymi milžiniškom optimizavimo galimybėm - Linux. 

 

Mane labai erzina tai, kad pajungus kompiuterį juostoje apačioje piktogramos ilgai kraunasi (Po kiek laiko dėl kompiuterio veikimo neturiu priekaištų, viskas tik pradžioje piktina.) Kaip čia pasakyti, kaip mano kompiuteriui tikrai per ilgai. Užtrunka kartais net iki 5-10 sekundžių. Norėtųsi tokio rezultato jog vos pasirodęs dekstop'as būtu visiškai užkrautas. Peržiūrėjau visas programas kurios pasileidžia kartu kai pasijungia Windowsai, galim sakyti viską atjungiau išskyrus antivirusinę. Žiūrėjau youtuberių pamokas kaip išgauti didesnį greitį iš kompiuterio. Buvau nusigavęs iki labai sudėtingų dalykėlių kurios reikėjo keisti. Žodžiu niekas beveik nepasikeitė. Pats kompiuteris yra naujas. Windows'ai visiškai švariai perrašyti per boot funkciją - apie savaitę, gal jos net nėra pilnai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Mane labai erzina tai, kad pajungus kompiuterį juostoje apačioje piktogramos ilgai kraunasi (Po kiek laiko dėl kompiuterio veikimo neturiu priekaištų, viskas tik pradžioje piktina.) Kaip čia pasakyti, kaip mano kompiuteriui tikrai per ilgai. Užtrunka kartais net iki 5-10 sekundžių. Norėtųsi tokio rezultato jog vos pasirodęs dekstop'as būtu visiškai užkrautas. Peržiūrėjau visas programas kurios pasileidžia kartu kai pasijungia Windowsai, galim sakyti viską atjungiau išskyrus antivirusinę. Žiūrėjau youtuberių pamokas kaip išgauti didesnį greitį iš kompiuterio. Buvau nusigavęs iki labai sudėtingų dalykėlių kurios reikėjo keisti. Žodžiu niekas beveik nepasikeitė. Pats kompiuteris yra naujas. Windows'ai visiškai švariai perrašyti per boot funkciją - apie savaitę, gal jos net nėra pilnai.

Šiaip tokie greičiai su eiliniu HDD yra normalūs... Vienintelis dalykas kuris galbūt pagareintų "load time" būtų HDD defragmentavimas. O kaip ir sakė, geriausias sprendimas būtų įsigyti SSD. Jei labai neturi tų pinigų, tai vis vien gali pasiimti 32GB ir į jį susirašyti tik OS. Skirtumas bus milžiniškas, už palyginus žemą kainą. 

 

 

jei nori kad greiciau bootintu ir atverinetu programas isigyk ssd. vienintelis sprendimas neiskaitant cpu ocinimo.

Net ir 500MB/s R/W SSD vis vien bottleneck'ina ties šiolaikiniais CPU. Tad jų overclock'inimas, absoliučiai niekuo nepadės kažką kraunant iš disko... 

Redaguota , nario ProGreen
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Man prieš tai siūlei įsirašyti Linux. Kuo jie ypatingesni, geresni už Windows'us ?

Nes gerai mokant jais naudotis gali atlikti labai daug customize'inimo. Bet su tokiu kompiuteriu nemanau, ar verta rašytis, nes beveik visų žaidimų neis paleist be papildomo soft'o.

Redaguota , nario Tautedorus
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

O kas su mano kompiuteriu blogai ? :D

Kalbu apie jo specifikacijas. Čia akivaizdžiai žaidimams skirtas kompiuteris. Dauguma žaidimų naudoja DirectX API, o jo, kaip žinia, Linux'uose nėra. Tad žaidimus reikėtų leisti per compatibility layer soft'ą kaip, pavyzdžiui, per populiarųjį Wine. Nežinau kiek tai "kerta" per performansą, bet vis tiek kerta. Ir šiaip manau, kad bus problemų su kai kuriais žaidimais leidžiant juos per compatibility layer soft'ą. Manyčiau, kad žaidimams skirtas kompiuteris turėtų būti su Windows OS.

Redaguota , nario Tautedorus
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)

Kalbu apie jo specifikacijas. Čia akivaizdžiai žaidimams skirtas kompiuteris. Dauguma žaidimų naudoja DirectX API, o jo, kaip žinia, Linux'uose nėra. Tad žaidimus reikėtų leisti per compatibility layer soft'ą kaip, pavyzdžiui, per populiarųjį Wine. Nežinau kiek tai "kerta" per performansą, bet vis tiek kerta. Ir šiaip manau, kad bus problemų su kai kuriais žaidimais leidžiant juos per compatibility layer soft'ą. Manyčiau, kad žaidimams skirtas kompiuteris turėtų būti su Windows OS.

 

Žodžiu viską išsiaiškinau. Dėkoju už atsakymus. Vienintelė išeitis yra tai nusipirkti SSD. Ką gi, kada nors kai atsigausiu su finansais pačiupsiu 480GB ar daugiau SSD :)

Redaguota , nario Reklameris1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)

Ir kam tau tiek daug? 

 

Aš jau toks esu. Jeigu imi, tai daug. Naudosiu ateityje 500GB HHD ir 500GB SSD, arba išviso atsisakysiu HHD, naudosiu tik 500GB SSD. Man tokia talpa geriausia yra.

Redaguota , nario Reklameris1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Aš jau toks esu. Jeigu imi, tai daug. Naudosiu ateityje 500GB HHD ir 500GB SSD, arba išviso atsisakysiu HHD, naudosiu tik 500GB SSD. Man tokia talpa geriausia yra.

Aš nelaikau savęs paprastu PC useriu, bet vis vien su ~120 GB SSD jaučiuosi ganėtinai neblogai. Matai, ne visais atvejais viskas kas jame veikia žymiai greičiau... Tereikia į jį susirašyti OS ir pagrindines naudojamas programas, neapsimoka į jį kišt visokių žaidimų, ar šiaip laikyt failų, kaip downloads ir pnš.. Jei jau žadi daug pinigų išleist, tai geriau paimtum  žymiai greitesnį mažesnės talpos SSD PCI-E/NVMe arba kelis SATA RAID 0. 

Redaguota , nario ProGreen
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 2699 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...