Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

16-mečio teisės


BaRaNaS

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 829 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Atėjau vienu klausimu, ar nuo 16 metų vaikas/paauglys, gali būti lauke kiek tik nori? ir tam negali uždrausti tėvai? ar yra tam tikros komendanto valandos?


 


nes va pavyzdžiui noriu išeit į kokį gimtadienį per naktį, ir manę tėvai bijo išleist jog prisidirbsiu ką nors ir pnš, arba laukan kol mano draugam 16+ ir jie būna lauke kiek tik nori, o man viskas kitaip.


 


Skolingas neliksiu.


Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Kai turi 16 metų gali naktį vaikštioti, niekas neprisikabins, ir jau 80% atsakai už savę, tėvai nelabai

16 metų amžiaus neturintys vaikai nuo 22 val. vakaro privalo būti namie. Įstatymu jau įtvirtinta, kad tai – jų pareiga.

3.161 straipsnis. Vaikų teisės

1. Kiekvienas vaikas turi neatimamą teisę gyventi bei sveikai vystytis ir nuo gimimo turėti vardą ir pavardę.

2. Vaikas turi teisę žinoti savo tėvus, jei tai nekenkia jo interesams ar įstatymai nenumato ko kita.

3. Vaikas turi teisę gyventi kartu su tėvais, būti auklėjamas ir aprūpinamas savo tėvų šeimoje, bendrauti su tėvais, nesvarbu, ar tėvai gyvena kartu, ar skyrium, bendrauti su giminaičiais, jei tai nekenkia vaiko interesams.

4. Vaikai neturi nuosavybės teisės į tėvų turtą, o tėvai – į vaikų turtą. Vaikų turtinės teisės yra nustatytos šioje ir kitose šio kodekso knygose.

5. Vaikų, gimusių nesusituokusiems tėvams, ir vaikų, gimusių susituokusiems tėvams, teisės yra lygios.
6. Tėvams nutraukus santuoką, ją pripažinus negaliojančia ar tėvams gyvenant skyrium, vaikų teisės nesikeičia.

3.162 straipsnis. Vaikų pareigos

Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti savo pareigas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Kai turi 16 metų gali naktį vaikštioti, niekas neprisikabins, ir jau 80% atsakai už savę, tėvai nelabai

 

Esmė tame jog tai žino ir mano tėvai, bet jie dėl kažko neišleidžia visai, va pvz iki 23:00 visada turiu būti namuose, ar yra kur nors parašyta jog 16 metų sulaukęs asmuo, atsakytų už savę, ir galėtų būti lauke kiek tik norėtų ar kažkas panašaus, jog galėčiau įtikinti tėvus, kad manę išleistų savo noru, nes nesu jau mažas. 

Iki 15 metų gali prisikabint, o šeip nuo 16 tai nelabai

 

Tai dėl policijos viskas senai aišku, esu supažindintas jog 16 metų sulaukęs, dėl daugumos dalykų atsakau už savę, bet viskas sukasi aplink tėvus, jie nenor manęs išleis, visad "laiko po padu" kaip maža vaiką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Kol gyveni su tėvais, tol ir turi jų klausyt. Juk jie tave maitina ir perka viską. Juk ne iš blogo neišleidžia, o tiesiog rūpinasi. Asmeniškai buvo man panaši situacija, bet jausnesnis buvau. Tiesiog susitvarkiau kambarius, grįžus motinai (tėvai išsiskyrę lol) nupirkau šokolado, gėlę, gražiai paprašiau ir išleido  :lol: . Siūlyčiau pabandyt susitart, neieškant jokių teisių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Pff, aš pavizdžiui einu ir viskas, nors ir tėvai neleidžia, kitą dieną pasiklausau moralo ir viskas.

 

Lengva pasakyt, esu išėjas ir aš pora kartų, atrašė dar ir ne tiek moralo pvz "kuom mes tau blogi tėvai?", "ar mes geriam?", "ar mes tavim nesirūpinam?" va tokių lempų prišaudo kurios man visai nepatinka, viena kartą net ir patys ieškot važiavo manęs jog negrįžau pora valandų nuo sutarto laiko kada reikia grįžt namo, nors žinojo kur esu, ir su kuo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Nu tai jeigu žadi prisigert ir langus padaužyt tai aišku, kad prisidirbsi, bet jeigu normalūs tu ir tavo draugai, jokių nesamonių nedarot, tai mentai iš lempos neprisikibs nesijaudink, tiesiog pasakyk tėvam, kad tavim daugiau pasitikėtų, nes jau pats laikas, šeip turėjau pažystamą tokį kaip tu kurį 17 metu niekur neišleisdavo, kai namo gryždavo su alkotesteriu tikrindavo, tiesiog reikia principus savo parodyt ir pasakyt, kad ne kvailys esi ir neprisidirbsi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Lengva pasakyt, esu išėjas ir aš pora kartų, atrašė dar ir ne tiek moralo pvz "kuom mes tau blogi tėvai?", "ar mes geriam?", "ar mes tavim nesirūpinam?" va tokių lempų prišaudo kurios man visai nepatinka, viena kartą net ir patys ieškot važiavo manęs jog negrįžau pora valandų nuo sutarto laiko kada reikia grįžt namo, nors žinojo kur esu, ir su kuo.

 

Ooo, panašius tėvus turim, man ta patį visą laiką sako :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Skaitau, kad priklauso nuo tėvų. Vieni, tikrai išleis ir su nakvynėm ir su viskuo. Kiti labai nori apsaugoti savo vaiką, tačiau tik stato barikadų sieną tarp vaiko ir tėvų santykių. Tad čia per daug nieko ir nesugalvosi. Arba klausysi jų, arba ne. O teisine prasme, neteko girdėti, kad kažkas panašaus yra leidžiama ar ribojama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Kol gyveni su tėvais, tol ir turi jų klausyt. Juk jie tave maitina ir perka viską. Juk ne iš blogo neišleidžia, o tiesiog rūpinasi. Asmeniškai buvo man panaši situacija, bet jausnesnis buvau. Tiesiog susitvarkiau kambarius, grįžus motinai (tėvai išsiskyrę lol) nupirkau šokolado, gėlę, gražiai paprašiau ir išleido  :lol: . Siūlyčiau pabandyt susitart, neieškant jokių teisių.

 

Na matai, mama nieko prieš, leidžia ir su draugais pasibūt iki kada noriu, kol tėvas išvykęs į užsienį būną, o tėvas, per daug prisirišęs gal prie to jog esu dar "mažas". O susitart su abiem tėvais labai sunku, tiesiog neįmanoma kad kur nors išleistų per naktį, bet galvoju reikės pabandyt pačiam, jeigu neišleis dar taip ilga laiką, paliksiu raštelį jog grįšiu tuo ir tuo laiku, arba gal net ir ant kitos dienos. Tik nežinau kaip reaguotų tėvai į tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

tevai prie sovietinio jusu seneliu grieztumo uzauge, tai dabar ta pati suda skiepyja ir savo vaikams per prievarta. po to ir uzauga visokios davatkos ar myzniai (pvz. tie, kurie verke del iron maiden reklamos :DD)

kadangi neiseis tau tikrai su tokiais tevais susitarti tai tiesiog belieka klausyt. dziaukis kad rupinas bent. tu daug teisiu neturi bet turi siek tiek daugiau atsakomybes.

Redaguota , nario ABRAMS
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Turi pasišnekėti su tėvais akis į akį ir nutarti dėl tų tavo išeidinėjimų ir viso kito. Paaiškink ,kad tu jau nebe mažas vaikas, gali jau ir pats save prižiūrėti, pasakyk, kad nebesijaudintų tiek daug dėl tavęs ir visa kt.

Bet kaip ir sakė @Ridas tai, kol gyveni su tėvais turi jų klausyti ir juos suprasti

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Nu tai jeigu žadi prisigert ir langus padaužyt tai aišku, kad prisidirbsi, bet jeigu normalūs tu ir tavo draugai, jokių nesamonių nedarot, tai mentai iš lempos neprisikibs nesijaudink, tiesiog pasakyk tėvam, kad tavim daugiau pasitikėtų, nes jau pats laikas, šeip turėjau pažystamą tokį kaip tu kurį 17 metu niekur neišleisdavo, kai namo gryždavo su alkotesteriu tikrindavo, tiesiog reikia principus savo parodyt ir pasakyt, kad ne kvailys esi ir neprisidirbsi :)

 

Pats asmeniškai gyvenime tai dar neesu prisidirbęs policijai, ir mano draugai nėra, ar kažką panašaus darę, bet tame esmė jog žino tėvai ir tuos mano draugus, ir jų tėvus jau ilgas laikas, ir nuo mažens kai kuriuos, bet viskas sakau sunkiau yra nei atrodo, jie gal prie kitų žmonių atlaidesni jog atrodytų "geresni" tėvai, bet realiai jeigu akis į akį kalbėt su jais, tai nei per kur neišleistų nakčiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Tai ko tu čia dabar verki kad tavo tėvai tave prižiūri ?

 

Jeigu tau nepatinka, tai išjunk telefoną, ir  valkatauk per naktį. 16 metų škacas esi, sulauksi 18-19 metų, suprasi kaip smagu namuose pagulėt, kaip jokių problemų nėra, ir kaip motina ant stalo maistą palieka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Mano sesei 16, grįžta kad ir 2val. nakties nieko nesako :D

Mergom išvis čia bliamba kiek pažystu be ribų viskas :D

 

Na matai, mama nieko prieš, leidžia ir su draugais pasibūt iki kada noriu, kol tėvas išvykęs į užsienį būną, o tėvas, per daug prisirišęs gal prie to jog esu dar "mažas". O susitart su abiem tėvais labai sunku, tiesiog neįmanoma kad kur nors išleistų per naktį, bet galvoju reikės pabandyt pačiam, jeigu neišleis dar taip ilga laiką, paliksiu raštelį jog grįšiu tuo ir tuo laiku, arba gal net ir ant kitos dienos. Tik nežinau kaip reaguotų tėvai į tai.

Blem man buvo dar taip. 10kl šventėm 100 dienį pirtį tai *Myliu SuperGames.lt* visi išskyrus dar viena tokį per naktį pasiliko kiek prašiau neleido(niekur vpš per naktį neišleidžia) ir dar svarbiausiai jie norėjo parsivežt iš to 100dienio tai pripisau proto ten tiek ir tiek apie pirties adresą nixuje nieko nerado ir laimingas paryčiais gryžau namo. O kiek irgi vaikystėj prašydavau pas draugą nakvot neleisdavo. Dar ir dabar kaip ir tau situacija yra laiko po padu, o poto dar po tokių š atsiskiri nuo draugų. 

Ir dar sakau kodėl neišliadžiat per naktį 'padėkosi kai užaugsi' tiek per nervus pisa po tokių žodžiu.

 

Vienu žodžiu įpisk rašteli ir vanok kur nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

tevai prie sovietinio jusu seneliu grieztumo uzauge, tai dabar ta pati suda skiepyja ir savo vaikams per prievarta. po to ir uzauga visokios davatkos ar myzniai (pvz. tie, kurie verke del iron maiden reklamos :DD)

kadangi neiseis tau tikrai su tokiais tevais susitarti tai tiesiog belieka klausyt. dziaukis kad rupinas bent. tu daug teisiu neturi bet turi siek tiek daugiau atsakomybes.

 

Matai, dėl tų davatkų ir myžnių, tai su mano tėvais tiesa :D jie niekad neleidžia ir neleisdavo pvz atsikirst kitiems, jeigu mušdavo pagal juos reikėdavo nusileist arba nekreipt dėmesio arba kreiptis į tėvus, bet prieš pora metų pats susiėmiau ir supratau, jog tokiu tėvų požiūriu tikrai užaugęs galiu būt mėmė, tai pats ir į MMA einu, ir kultūrizmu užsiemu. Ir tikrai nuo to laiko kai pradėjau lankyt, daug kas manyje pasikeitė, tai bent tuom galiu džiauktis, jog tikrai užaugęs mėmė ar myžnius nebūsiu :D o dėl to jog džiauktis kad rūpinasi, tai čia toks ir rūpestis kiekvieną dieną "laiko po savo padu" arba prie kompiuterio per dienas, arba lauke neilgam leidžia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 829 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...