Peršokti į turinį

LUA - it's worth?


renaldasj

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 3412 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Hi ppl, norėčiau paklausti ar apsimoka imtis LUA programavimo kalbos? Jau kurį laiką norėjau išmokti kažką naujo bei suprasti daugiau apie programavimą, bet ar tai bus naudinga man pačiam?

Norėčiau išgirsti TIK IŠ PROGRAMUOTOJŲ NUOMONĖS(tik ne iš sancio) apie šią progr.kalbą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Sveikas, apie LUA nežinau daug, jos niekada nesimokiau, tad šiaip kaip apie kalbą negaliu nieko pasakyti nei blogo nei gero. Pats asmeniškai pirmą kalbą mokiausi C++ ir tuo tikrai nesigailiu, labai galinga ir universali programavimo kalba. LUA tai kiek žinau MTA serveriai programuojami, ar kažkas panašaus. Na jei pabandysi tikrai nesuklysi, nes visada gali pasirinkti kitą kalbą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Lua gali panaudoti Rust, Garry's mod , MTA ir daugelyje kitų žaidimų tai manau apsimoka :)

Visos kalbos iš esmės juk panašios, tik struktūra gali skirtis. Man asmeniškai nepatiko, kad neturi tokio stipraus regex kaip php, bet galima vis tiek ten susižaist :)

Redaguota , nario PreFix
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Teko praktikuotis Lua kalboje kuomet kūriau Garry'sMod serveriui addons, tai galiu pasakyt, kad ji gan sudėtinga ir nepatogi. Lua nėra plačiai naudojama bei ji skirta programoms pretęsti. Pati ji yra labiau scripting kalba, kadangi jos pagrindas yra kita kalba. Nerekomenduoju mokintis.

Redaguota , nario ΛŁϮΣƦ
  • Teigiamai 1
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Lua gali panaudoti Rust, Garry's mod , MTA ir daugelyje kitų žaidimų tai manau apsimoka :)

Visos kalbos iš esmės juk panašios, tik struktūra gali skirtis. Man asmeniškai nepatiko, kad neturi tokio stipraus regex kaip php, bet galima vis tiek ten susižaist :)

Na dėl to panašumo norėčiau ginčytis. Didelė dalis kalbų yra klasifikuojama kaip "C like syntax". Dėl to daugėliui žmonių jos būna lengvesnės nes net pradedantieji programuotojai paprastai turi patirties vienoj iš tokių kalbų. Tačiau, Lua nepriklauso šiai grupei.... Tas mane prieš daugėlį metų ir atbaidė :/

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

tai ką siūlot imt? c++? Phython? PHP? C#?

 

 

Žiūrint ką veikt nori. Universalesni ir pakankamai lengvi variantai būtų Java ir C#. LUA pakankamai įdomi kalba. Šiaip siūlyčiau vien dėl to LUA mokytis, nes kažkas kitokio. Susipažinsi su sintakse kita, o gal ir programavimo principais naujais ir duomenų struktūrom.

 

Kad ir ką bepasirinktum, visos kalbos geros. Akiratį plėst nėra blogai. Jeigu žadi gyvenimą siet su programavimu, tai prie vienos kalbos prisirišt tikrai nėra gerai. Plius, su visomis kalbomis gali nuveikt praktiškai tą patį, vienais ar kitais būdais. :)

 

 

Man asmeniškai nepatiko, kad neturi tokio stipraus regex kaip php, bet galima vis tiek ten susižaist :)

 

Krūptelėjau perskaitęs. Kaip galima neturėt "stipraus" regex? Arba palaiko regex, arba ne."Stiprumas" expressionu priklauso nuo tamstos sugebėjimo juos pasirašyt pačiam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 3412 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Svečias
Ši tema yra užrakinta.
  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...