Peršokti į turinį

Kaip tinkamai sukurti dizainą? PAAIŠKINIMAS


Burito

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 4187 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Pradinė informacija:

Pirmiausia kai ruošiatės kurti dizainą, turėtumėte išanalizuoti informaciją, kurią jau turite. Pavyzdžiui, jeigu su jumis susisiekė klientas ir davė tik trumpą įmonės veiklos aprašymą, pavadinimą ir, tarkime, logotipą. Pagal tai reikėtų pradėti pačiam rinktis detalesnę informaciją. Tai pradėti galima nuo konkurentų analizės, t.y. peržiūrėti įmonių, kurios užsiima panašia veikla, tinklalapius ir įvertinti, kas tuose tinklalapiuose pateikta, kaip pateikta ir ar patogu svetainės lankytojams surasti reikiamą informaciją.

Pagal įmonės veiklą galite grubiai susidaryti vaizdą, kokie grafiniai elementai tiktų tinklalapyje. Tai gali būti nuotraukos, iliustracijos ar smulkūs pagražinimai. Ir galiausiai reikia atkreipti dėmesį į logotipą (aišku, jei jį gavote): pažiūrėkite, kokios spalvos dominuoja, gal yra kokia specifinė, išsiskirianti simbolika ir panašiai. Tai padės labiau perteikti įmonės veiklą dizaine.

Ir, žinoma, skirkite pakankamai laiko su klientu diskutuodami apie tai, kokią paskirtį būsimas tinklalapis turės. Galbūt tinlalapis bus skirtas tik informacijos ir kontaktų pateikimui, o galbūt bus vykdomi kažkokie užsakymai tiesiogiai internetu. Nuo to gali radikaliai pasikeisti viso tinklalapio struktūra.

Taigi pagal surinktus duomenis galite susirašyti, kokios turinio sritys bus reikalingos tinklalapyje.

Planavimas:

cc2d7ab3a6536103b660fb02914b8475504.jpg

Tai atlikę galite pereiti prie antrojo etapo — planavimo. Dauguma mano, jog tinklalapio titulinis vaizdas yra viskas, ko reikia kuriant dizainą. Deja, tai netiesa. Išvaizda tinklalapyje turi išlikti gana pastovi, t.y. lankytojas neturėtų jaustis lyg vis naujame tinklalapyje atsivertus skirtingus svetainės puslapius. Taigi iš karto turite apgalvoti visus galimus ir reikiamus vadinamuosius vidinius puslapius ir kaip jie bus stilizuoti.

Taip pat nepamirškite puslapių struktūros: pagrindinę tinklalapio meniu navigaciją dažniausiai sudaro 5 ar 6 nuorodos, tad pagalvokite ir pasikonsultuokite su užsakovu, kokie bus pagrindiniai svetainės skyriai. Jeigu tinklalapyje bus pateikta daug informacijos, vertėtų apmąstyti, kaip ją išskaidyti į mažesnes kategorijas. Tam dažnai tinka nusileidžiantieji meniu (angliškai juos vadina „drop-down menus“).

Galiausiai reikia suplanuoti, kokią pagrindinę informaciją norite pateikti lankytojams. Pavyzdžiui, jeigu tikslas yra pristatyti kažkokį svarbų produktą, informacija apie tai turi būti labiausiai pastebimoje puslapio vietoje.

Eskizavimas:

Toliau galime pereiti prie dizaino eskizavimo. Čia ypatingai didelių apribojimų nėra, kadangi kiekvienas tai daro pagal poreikius, įgūdžius ir įpročius. Vieni pradinius eskizus paišo ant popieriaus lapo, kiti renkasi kompiuterį su atitinkama programine įranga. Svarbiausia mokėti grubiai vizualizuoti visas dizaino idėjas, kad galėtume nuspręsti, ar tos idėjos tinkamos. Eskizai neturi būti ypač detalūs. Iš tiesų galite išdėlioti pagrindines puslapio dalis stačiakampiais blokais. Tokiu būdu matysite vizualiai turinio blokus ir galėsite pagal tai nuspręsti, ar reikia ką nors keisti, ar ne.

c966bea968e6b2002eb1ded6299d0ac5881.jpg

Beje, noriu atkreipti dėmesį į tai, jog dauguma pradedančiųjų sąmoningai praleidžia šį etapą, t.y. dizaino eskizavimą, manydami, jog iš karto sugebės viską idealiai sudėlioti galutiniame makete. Tačiau per keletą metų vertindamas pradedančiųjų dizainerių maketus pastebėjau, jog jie nemoka proporciškai idėlioti informacijos. Pavyzdžiui, meniu sritis užima per daug vietos, kai kurie elementai nesiderina su bendru dizaino vaizdu ir pan.

Maketavimas:

Sukūrę jus tenkinantį eskizą, pagal jį galite imtis tikrojo darbo — dizaino maketavimo. Maketavimui galite naudoti jums parankią programinę įrangą, su kuria turite daugiausia patirties. Svarbu nepamiršti, jog vėliau maketą reiks paversti į tikrą puslapio versiją, kurią galėtumėte atversti naršyklėje.

Taigi pradėdami piešti dizaino maketą pagal eskizą iš karto turėkite omenyje du pagrindinius aspektus: „branding“ ir stilių. Pagal pirmąjį aspektą turite pasirinkti tinkamas spalvas arba, kitaip sakant, sudaryti spalvų paletę, kuri atspindėtų įmonės veiklą ar tam tikrą produktą. Nepamirškite logotipo — tai simbolis, padedantis atpažinti įmonę ar produktą. Tad logotipas turėtų būti gerai pastebimoje vietoje, o spalvų paletė suderinta su logotipo spalvomis.

38831142cc30c56d7b21c724e0210266578.jpg

Taip pat svarbu, kokį dizaino stilių pasirinksite. Pavyzdžiui, jeigu įmonė užsiima rąstinių namų statymu, vargu ar reiktų į dizainą įdėti žaislų nuotraukas. Tad kreipkite dėmesį į grafines detales, kurias komponuosite dizaine — jos turi atitikti kontekstą. Galiausiai nepamirškite šriftų, kurie dominuos tinklalapyje. Esu ne vieną kartą matęs, kad viename puslapyje panaudoti 5 ir daugiau skirtingų šriftų su skirtingomis spalvomis. Pasirinkite vieną pagrindinį šriftą ir jį naudokite visuose tinklalapio puslapiuose. Žinoma, norint išskirti, tarkime, straipsnių ar naujienų antraštes, galite panaudoti kitokį šriftą, kuris atkreiptų skaitytojų dėmesį. Svarbu, kad būtų vientisumas.

Taigi tokiu principu galite kurti visus atskirus puslapių dizaino maketus.

Apibendinimas:

Dizaino kūrimas reikalauja kruopštaus, atsakingo ir suplanuoto darbo. Kaip jau turbūt supratote, straipsnyje pateikta informacijos yra orientuota tiems žmonėms, kurie kuria tinklalapių dizainus klientams, o ne asmeniniams projektams. Tačiau kūrimo procesas tinkamas visais atvejais, nes turite pasiruošti, sukurti planą, vizualizuoti idėjas ir galiausiai jas realizuoti galutiniame darbe.

Kaip ir visada, linkiu jums sėkmės darbe ir kūryboje!

Redaguota , nario Burito
  • Teigiamai 2
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 4187 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Svečias
Ši tema yra užrakinta.
  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...