Nike

Vienuolika neįprastų ir unikalių žaidimams skirtų aikštelių

Recommended Posts

1-unique_children_playground_00.jpg

Vaikų žaidimų aikštelės nuėjo ilgą evoliucijos kelią. Pirmosios jų buvo padabintos plieninėmis konstrukcijomis, kurios įkaisdavo saulės atokaitoje, kūdikių supynėmis, neturėjusiomis atramos nugarai ir kitais pavojų keliančiais aksesuarais. Šiandieninėse aikštelėse saugumas yra esminis aspektas, tačiau ne ką mažiau reikalinga vaizduotė ir išradingumas.

Čia pamatysite keletą galbūt pačių neįprasčiausių žaidimų aikštelių išplanavimo ir konstrukcijos variantų iš viso pasaulio. Jei žinote dar kokią nors, kurios mes nepaminėjome šiame sąraše, būtinai parašykite straipsnio komentaruose.

1. "St. Kilda Adventure Playground", Port Philip, Australija

Pirmoje nuotraukoje parodyta "St. Kilda Adventure Playground" žaidimų aikštelė, įrengta Australijos mieste Port Philip. Aikštelė užima keturis hektarus žemės ploto. Čia vaikai gali rasti į paplūdimį išmestas piratų laivo liekanas ir povandeninį laivą. Ji įrengta po Antrojo Pasaulinio karo, kad vietinių neturtingų šeimų vaikai galėtų tobulėti tiek protiškai, tiek fiziškai.

2-1-unique_children_playground_01.jpg

2. Nishi-Rokugo, Tokijas, Japonija

Japonų kalboje Nishi-Rokugo reiškia Padangų parkas. Netoli įsikūrusios "Kawasaki" gamyklos, tad visai įmanoma, kad visas šias 3000 padangų padovanojo būtent jos atstovai. Iš padangų čia sukonstruoti dinozaurai, pabaisos, tiltai ir čiuožyklos, be to, daugybė jų mėtosi laisvai, su kuriomis vaikai gali daryti ką tik sumano. Tačiau panašu, kad aikštelė smėlio paviršiumi skirta ne tik vaikams. Tėvai taip pat gali nusinešti padangas ant specialiai suprojektuotų plačių betoninių čiuožyklų, kurias galima pasiekit lipant iš padangų sukonstruotais laiptais. Pasiekus viršų tereikia tik sėsti ant padangos ir nučiuožti žemyn. Nesunku įsivaizduoti, jog tai yra vieta, kur galima nepavargstant ir be nuobodulio praleisti ilgas valandas.

2-1-unique_children_playground_02.jpg

3. "Fruit and Scent Playground", Liljeholmen, Švedija

Šį nedidelį, tačiau originalų parką, įsikūrusį į pietus nuo Švedijos sostinės Stokholmo, sudaro čiuožykla-bananas, braškių, apelsinų ir vyšnių supynės, treniruoklis-arbūzas ir kitokių vaisių formą įgavę objektai. Parinkta tema tikrai nuostabi, kadangi pratina vaikus maistui rinktis vaisius, o ne "greitą" maistą. Remiantis Karolinska universitetinės ligoninės atlikto tyrimo rezultatais paaiškėjo, kad per pastaruosius 15 metų viršsvorį turinčių septynmečių vaikų skaičius Stokholme padidėjo nuo 8,5% iki 21%. Koks vaistas gali būti geresnis nei mankšta vaisinėje žaidimų aikštelėje?

2-1-unique_children_playground_03.jpg

4. "Clemyjontri Park", Fairfax apygarda, Virdžinija, JAV

"Clemyjontri Park" aikštelė JAV Virdžinijos valstijoje išsiskiria ne tik neįprastu vardu. Ši vieta yra viena iš keleto aikštelių visame pasaulyje, kur negalią turintys vaikai gali žaisti kartu su sveikais vaikais. Visame parke įrengtos nuožulnios plokštumos, kuriomis gali užkilti neįgaliųjų vežimėliai, o žemės paviršius išklotas specialia neslidžia medžiaga. Parko pavadinimas sudarytas pagal pagrindinės rėmėjos Adele Lebowitz keturių vaikų vardų raides: Carolyn (CL), Emily (EMY), John (Jon) ir Petrina (Tri). Lebowitz kartu su savo vyru taip pat rėmė vietinį vaikams skirtą televizijos šou "The Pick Temple Show", rodytą šeštajame dešimtmetyje. Pagrindinė šios laidos žvaigždė buvo klounas vardu Bozo, kurį vaidino aktorius Willard'as Scott'as. Bozo vėliau "transformavosi" į Ronald'ą McDonald'ą - greito maisto restoranų tinklo simbolį.

2-1-unique_children_playground_06.jpg

5. "Pruessen Park", Berlynas, Vokietija

Tai yra galbūt vienintelė specialiai pagyvenusiems žmonėms skirta žaidimų aikštelė. Faktas ir tai, kad vaikai, jaunesni nei 16 metų, į aikštelę tiesiog neįleidžiami, dėl ko ši vieta juokais praminta "Žaidimų aikštele suaugusiems". Čia esanti įranga sukurta specialiai aukštesniems nei pusantro metro žmonėms ir priderinta prie sparčiausiai augančios Vokietijos demografinės amžiaus grupės - senjorų. Akivaizdu, jog čia slypi ir užslėpta idėja - priversti žmones daugiau mankštintis.

2-1-unique_children_playground_07.jpg

2-1-unique_children_playground_08.jpg

6. "Zabeel Technology Park", Dubajus

Tai tikriausiai yra pirmoji pasaulyje technologinės tematikos žaidimų aikštelė. Dubajuje esantis "Zabeel Technology Park" ("Zabeel technologijų parkas") turi dvi zonas, kuriose gausu futuristinių technologijų ir alternatyviosios energijos vaizdinių priemonių; čia taip pat įrengta ištisa serija modernių interaktyvių displėjų ir pagal Saulės sistemą sumodeliuotas labirintas.

2-1-unique_children_playground_09.jpg

unique_children_playground_10.jpg

7. "Takino Hillside Park", Sapporo-shi, Hokkaido, Japonija

"Takino Hillside" parke įrengta vaikų žaidimo aikštelė idėjų ir vaizdų pasiskolino tiesiai iš gamtos. Keičiamas apšvietimas ir garsinė aplinka vaikams sukuria unikalų jutiminį potyrį, kuriam neprilygsta joks kitas žaidimų parkas ar aikštelė. Antrojoje nuotraukoje puikiai matosi, jog didelė parko dalis paslėpta tiesiai po nedidele kalvele, ir taip betarpiškai susilieja su jį supančia aplinka.

2-1-unique_children_playground_11.jpg

2-1-unique_children_playground_12.jpg

8. "St. Kilda Adventure Playground", Adelaidė, Australija

"St. Kilda Adventure Playground" yra vienas žinomiausių žaidimų parkų Australijoje ir užima 4 hektarus nuostabaus Pietų Australijos pajūrio. Parkas pirmą kartą buvo atidarytas 1982 metais, o pastaruoju metu sukonstruotos naujovės apima medinę pilį, nedidelį labirintą ir povandeninį laivą, pagal "Bitlų" dainą pramintą "Geltonuoju submarinu" ("The Yellow Submarine"). Tačiau vaikams didžiausia atrakcija yra į krantą "išmestas" sudužęs piratų laivas, kuriuo domisi ne tik vaikai, bet ir delfinai bei kita vietinė jūrų gyvūnija.

2-1-unique_children_playground_13.jpg

2-1-unique_children_playground_13_00.jpg

9. "Teardrop Park", New York City, NY, JAV

Įsiterpęs tarp gyvenamųjų namų Battery Park City kvartale, "Teardrop Park" žaidimų aikštelė taip pat yra unikali kaip ir kiti čia pateikti pavyzdžiai. Visam žaidimų parkui statyti išleista net 17 milijonų dolerių, tačiau dabar čia galima rasti dirbtines uolėtas kalvas, geologinius darinius, slaptą kelią, melsvo "ledo" sieną, didžiulę ir net kiek pavojingai atrodančią čiuožyklą, smėlio dėžės, žaidimo su vandeniu zonas, skaitymui skirtas vietas su akmeninėmis kėdėmis, vietas muzikantų mėgėjų susibūrimams.

2-1-unique_children_playground_14.jpg

2-1-unique_children_playground_15.jpg

10. "Yerba Gardens", San Francisco, Kalifornija, JAV.

Gali pasirodyti, jog tai nėra saugi vieta, tačiau San Fransisco mieste "Yerba Gardens" pastato stogas gali būti be jokios abejonės priskirtas vienai iš pačių išmoningiausių kada nors sukonstruotų žaidimų aikštelių. Šalia važinėjimo riedučiais trasų, žaidimo kėgliais centro ir 12000 kvadratinių metrų laisvo ploto žaidimams, aikštelėje taip pat įrengta nuostabi 103 metų amžiaus rankomis išdrožinėta karuselė "The Zeum carousel". Ji buvo sukonstruota 1906 metais, tačiau jos įrengti San Francisco mieste, kaip buvo sumanyta pagal pradinį planą, nepavyko dėl žemės drebėjimų pavojaus. Galiausiai ji atsidūrė "Luna Park" parke Sietle ir tapo vieninteliu objektu, kuris išliko sveikas baisaus 1911 metų gaisro metu. San Francisco miestas 1998 metais karuselę perpirko iš vieno kolekcionieriaus ir ją restauravo iki pradinės būklės. Dabar ji yra "Yerba Gardens" pasididžiavimo simbolis.

2-1-unique_children_playground_16.jpg

2-1-unique_children_playground_17.jpg

11. "Boadilla del Monte", Ispanija

Šį pritrenkiančią ir modernią aikštelę sukūrė Ispanų architektai Eduardo Navadijos ir Csaba Tarsoly. Jų idėja buvo suteikti vaikams įkvėpimo įgyvendinti savo svajones atviroje grynu oru praturtintoje ir nuo Saulės spindulių apsaugotoje aplinkoje. Aikštelė įrengta 30 minučių kelio atstumu nuo Boadilla del Monte miesto.

2-1-unique_children_playground_18.jpg

2-1-unique_children_playground_19.jpg

2-1-unique_children_playground_20.jpg

Technologijos.lt

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Svečias
Ši tema yra užrakinta.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

  • eneba
  • eneba
  • eneba  • SuperGames programele
  • SuperGames programele