Popas23

Skaitmeniniai duomenys dabar galės susinaikinti

Recommended Posts

1-selfdestruct.jpg

Mokslininkų grupė iš Vašingtono universiteto sukūrė elektroninių pranešimų apsaugos technologiją, kuri visiškai neleis jų atstatyti.

Apsaugos sistema „Vanish“ leidžia nustatyti bet kurio tekstinio dokumento, perduoto per internetą naršyklės pagalba, tam tikrą egzistavimo laiką. Šiam laikui praėjus, tekstas susinaikins.

„Neįmanoma nuspėti kas atsitiks su elektroniniu paštu nusiustu laišku, – teigia viena iš darbo autorių Roksana Gimbasu. – Gavėjas gali prarasti nešiojamą kompiuterį arba telefoną, tekstas gali būti perimtas hakerių ir kt.“. Daugumą naudotojų mano, kad paspaudus klavišą „delete“ tekstas iš serverio bus pašalintas visam laikui. „Serveriai dažnai archyvuoja duomenis ir saugo juos neribotą laiką“. Duomenų kodavimas neišsprendžia problemos, nes teismas gali įpareigoti duomenis iškoduoti.

„Vanish“ prototipas veikia tokiu būdu: kiekvienas perduodamas pranešimas šifruojamas (siuntėjui šifras lieka nežinomas), dalinamas į mažas dalis, kurios paskirstomos tarp apjungtų į failų apsikeitimo tinklą kompiuterių. Tinklo konfigūracija keičiasi prisijungiant naujiems kompiuteriams ir atsijungiant seniems. Palaipsniui prieinamų šifro dalių kiekis mažėja, o vėliau informacija visiškai išnyksta.

Minimalus garantuoto saugojimo laikas yra 8 valandos. Tai susiję su technologijos veikimo ypatybėmis. Maksimalus saugojimo laikas nėra apribotas.

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Svečias
Ši tema yra užrakinta.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

  • eneba
  • eneba
  • eneba  • SuperGames programele
  • SuperGames programele