Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Noriu išmokti skriptinti !


Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 3480 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Na ką sveiki,

Jau prieš porą metų atradau sa:mp kalbą, tas pirmas kartas atsitiko kaip susikūriau šūdservį ir stengiausi tobulinti gamemode. Per visą laiką savo "skriptinimo" išmokau tik padaryti atsidarančius vartus su komanda, ir tai ten visas kodas vienų vartų būdavo filescripte.

Nu neasmė apie mano patirtį, bet kas vyksta dabar? - Labai aktyviai pradėjau skaityti temas supergames > pamokos. Ir iš ties mane pradėjo labai traukti šia užsijėmimas, pats aktyviai atkartojo pateiktą kodą į savo gamemode, bet bėda ta, kad ką aš rašau iš to kodo nieko nesuprantu, pvž. Pamokose video šnekama apie tuos new kintamuosiu, aš čia irgi neparišu nieko, tiesiog nesuprantu kam gi kuriamas tas kintamasis ir panašiai.

Tai va tikrai norėčiau išmokti šia kalbą, visą praktiką tęsti ne vienerius metus, tik man reikia jūsų pagalbos, prašau jūsų suteikti man informacijos naudingos naujokui, kur man tą informaciją jieškoti, prašau papasakokit kaip jūs pradėjote mokintis šios kalbos.

Tai laukiu atsakymų, tikrai niekam negailėsiu repų už naudingą komentarą, ačiū kad padedate. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Pirmiausia tai tokio dalyko kaip sa:mp kalba nėra.

SA:MP gamemode scriptinimui naudojama PAWN.

Į kintamuosius yra įrašoma reikšmė pvz:

Į string tipo kintamąjį įrašomas tekstas.

Integer - Skaičiams.

Float - Skaičiams kurie turi dar skaičių po , (nelabai moku paaiškint) pvz: pozicijai išsaugot.

Patarčiau pradėti nuo pagrindų,susirask supergames forume yra Justo pamokų,tikrai geros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Pirmiausia tai tokio dalyko kaip sa:mp kalba nėra.

SA:MP gamemode scriptinimui naudojama PAWN.

Į kintamuosius yra įrašoma reikšmė pvz:

Į string tipo kintamąjį įrašomas tekstas.

Integer - Skaičiams.

Float - Skaičiams kurie turi dar skaičių po , (nelabai moku paaiškint) pvz: pozicijai išsaugot.

Patarčiau pradėti nuo pagrindų,susirask supergames forume yra Justo pamokų,tikrai geros.

Nu matai, man tie kintamieji ir ką dabar pasakiai yra nulis sveikų, pagal mane pirma tos sąvokos kaip ir sakiai tu čia float ir t.t. man reikia jų išmokti reikšmę. Tiesiog man veliasi žiauriai mintys, tai jei ką ne taip pasakau sorry. Bet žodžiu ačiū už šiek tiek informacijos ir tikrai pasiterausiu Justo pamokų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Geriausia mokytis pačiam viska analizuojant.

 

Kaip tai pradėjau daryti aš?

Pradėjau skriptinti tada kai nebuvo nei internete platinamų gamemodų, nei įvairiausių pamokų, nei dešimtymis vadinamu " skripteriu "...

 

Pirma karta atsidariau pawno ir bandžiau suprasti kas, kur yra.. Žinoma galbūt dar tais laikais viskas atrode lengviau , kadangi 0.2 versija neturėjo šitiek pribambasu kaip yra dabar,bet visgi žiūrėjau visus kodus ir bandžiau kaška suprasti , keisti, kol kaška pradėjau suprasti.

 

Atsimenu išmokau pakeisti automobilius ir jų spalvas, darbo skinus.. Tai jau mane įtraukė mokyntis toliau.. Na taip ir viskas tęsesi. Tuo metų buvo vos keli skripteriai kurie mokėjo pawn ir jeigu jau man kaškas nesigaudavo kreipdavausi į juos ir jie man bandydavo padėti, taip laikui bėgant visko ir išmokau.

Mokintis to dabar? Mano nuomone beprasmiška.

 

Kodel?

 

Ogi todėl,kad dabar niekam neįdomu ar tu pats kaška darai ar nukopijavai iš kito gamemodo pakeisdamas tekstus , vistiek vadinsies " skripteriu "

Dabar apskritai viskas yra padėta ant lėkštutes ir užtenka mokėti įterpti kodus ten kur reikia,kad vadintum save "skripteriu" .

Tuo labiau,kad kai žinai jog yra internete viena ar kita sistema tu ją pats tingėsi rašyti ir gaišti laika, nes žinosi jog jį jau yra padaryta,o ir pats sampas jau atgyveno savo. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

arba sumokek man kokius  1200 ir tapk pro.

Kažkaip sorry, bet nenusiteikiąs juokauti. Kas per daug tas ne sveika, be jokios kritikos tik prašau padėti man ir paidiskutuoti apie naujokams būdinga informacija pawn kalboje, bet aišku vis tiek toks atsiras kaip tu kuris užvels kokią nesamunę... Nieko įpatingo savo elgesiu / pasakymu nepasakiai.

Geriausia mokytis pačiam viska analizuojant.

 

Kaip tai pradėjau daryti aš?

Pradėjau skriptinti tada kai nebuvo nei internete platinamų gamemodų, nei įvairiausių pamokų, nei dešimtymis vadinamu " skripteriu "...

 

Pirma karta atsidariau pawno ir bandžiau suprasti kas, kur yra.. Žinoma galbūt dar tais laikais viskas atrode lengviau , kadangi 0.2 versija neturėjo šitiek pribambasu kaip yra dabar,bet visgi žiūrėjau visus kodus ir bandžiau kaška suprasti , keisti, kol kaška pradėjau suprasti.

 

Atsimenu išmokau pakeisti automobilius ir jų spalvas, darbo skinus.. Tai jau mane įtraukė mokyntis toliau.. Na taip ir viskas tęsesi. Tuo metų buvo vos keli skripteriai kurie mokėjo pawn ir jeigu jau man kaškas nesigaudavo kreipdavausi į juos ir jie man bandydavo padėti, taip laikui bėgant visko ir išmokau.

Mokintis to dabar? Mano nuomone beprasmiška.

 

Kodel?

 

Ogi todėl,kad dabar niekam neįdomu ar tu pats kaška darai ar nukopijavai iš kito gamemodo pakeisdamas tekstus , vistiek vadinsies " skripteriu "

Dabar apskritai viskas yra padėta ant lėkštutes ir užtenka mokėti įterpti kodus ten kur reikia,kad vadintum save "skripteriu" .

Tuo labiau,kad kai žinai jog yra internete viena ar kita sistema tu ją pats tingėsi rašyti ir gaišti laika, nes žinosi jog jį jau yra padaryta,o ir pats sampas jau atgyveno savo. :)

Na taip, gal būt tu viską sakai teisingai, kad dabar viskas metaforiškai pateikta ant lėkštutės. Bet viską gallima manau pažiūrėti iš kitos perpektyvios pusės, jog jeigu tai būtų tiesa niekas nesistengtų tobulėti, yra daugelis tų sistemų kurios yra unikalios (niekur nepatalpintos) ir gal būt patiems skripteriams būt užduotis sukurti tą sistemą.

Nesakau ir kad šiais laikais nebeapsimoka užaijimti tuo, bet tai mane traukia, tikrai norėčiau išmokti šia kalbą, sukurti tą ko dar jūs nematę. Ir tikrai save laikysiu tik tada skripteriu, kada jau būsiu bent kiek pranašesnis už kitus, sakiai, viskas jau pasikeitę, bet aš tikrai išliksiu senamadiškas. :)

Dėkui tau už tokią gerą ir motyvuojančia kalbą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

1200LT :DDDDD

Kozeri šovei :D

aš tai editint pradėjau tekstus keisdamas šuo metu esu primiršęs bet tikrai tai traukia įdomu bei iš samp įtraukė i php/html/mysql ir tai buvo lengviau suprasti po praktikos ar kaip čia pavadint :D

Beto sampas kažkam atgyveno kažkam ne nes nevisi turi gerus pc kad galėtu žaisti naujus žaidimus

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ogi todėl,kad dabar niekam neįdomu ar tu pats kaška darai ar nukopijavai iš kito gamemodo pakeisdamas tekstus , vistiek vadinsies " skripteriu "

Niekam ir neturi būti įdomu, svarbus tik rezultatas.

Tuo labiau,kad kai žinai jog yra internete viena ar kita sistema tu ją pats tingėsi rašyti ir gaišti laika, nes žinosi jog jį jau yra padaryta

Ne visos internete sukurtos sistemos yra sukurtos būtent taip kaip tu nori.

o ir pats sampas jau atgyveno savo. :)

Toli gražu, http://www.sa-mp.com duomenimis, sa-mp serverių ir žaidėjų tik daugėja.
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

dar vis gali man uzmoket ir tapti pro ;)

Tau reiktu įrašyti pora įspėjimų už freepostus...

Nori mokėti - mokinkis bei gilinkis.

Nenori mokėti - nesimokink.

Nori kad kiti mokintu - Mokėk raimiui pinigus.

Ir gilinuosi su jūsų pagalba.

Pinigų tikrai nesiruošiu mokėti, už tai ką pats savo jėgom noriu išmokti.

Pritarsiu Rimo nuomonei,jog mokintis beprasmiška..

Gal būt tai tiesa, bet aš to noriu - ir tą pasieksiu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ir gilinuosi su jūsų pagalba.

Pinigų tikrai nesiruošiu mokėti, už tai ką pats savo jėgom noriu išmokti.

Eidamas studijuoti tu taip pat moki pinigus už tai, ką nori išmokti.

Visų pirma patarčiau tau išmokti naudotis paieška, nes tokių temų buvo ne viena ir ne dešimt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 3480 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...