DominiC

Astro-fotografas nufotografavo „gražiausią galaktikos vietov

Recommended Posts

1-rho_blend_small.jpg

Rho Ophiuchus ūkas, nufotografuotas profesionalių astronomų

Daugelio astronomų nuomone, Paukščių tako galaktikoje esantis Rho Ophiuchus ūko kompleksas yra gražiausia galaktikos vietovė (bent jau lyginant su kitomis iš Žemės matomomis erdvėmis). Įdomu tai, jog ją pavyko nufotografuoti australų astro-fotografui Jasonui Jenningsui nenaudojant įprastinių teleskopų. Tiesa, jis naudojosi fotokamera, skirta plačioms kosmoso panoramoms fotografuoti.

Nuotrauka sudėliota iš aštuonių skirtingų plokščių, kurios aprėpė dešimties laipsnių dangaus pjūvį. Išlaikymo periodas truko 16 valandų (dvi valandos kiekvienai plokštei) ir vyko keturiomis skirtingomis dienomis trijų mėnesių laikotarpiu.

Ūko kompleksas yra Skorpiono žvaigždyne, kuris iš šiaurinio Žemės pusrutulio matomas pietiniame danguje, arti horizonto.

2-1-article-0-05A46065000005DC-40_634x824.jpg

Jasono Jenningso daryta fotografija

Žvaigždė, esanti ryškiausia nuotraukoje matomo Rho Ophiuchus ūko komplekso dalis - tai už 600 šviesmečių esanti raudonoji milžinė Antares. Palyginus su ja, mūsų saulė atrodo kaip nereikšminga nykštukė. Ji švyti 10 tūkstančių kartų stipriau, o jos skersmuo net 800 kartų didesnis.

Šalia jos esančias tris Rho Ophiuchi žvaigždes supa mėlynas ūkas ― tarpžvaigždinės dulkės, kurias apšviečia gretimos žvaigždės. Raudonąsias kosminės panoramos dalis sukuria šviesą, kurią generuoja vandenilio dujos. Juodieji ūkai taip pat susidaro iš vandenilio dujų bei tirštų dulkių debesų, kurie blokuoja fone esančias žvaigždes.

Technologijos.lt

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Svečias
Ši tema yra užrakinta.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

  • eneba
  • eneba
  • eneba  • SuperGames programele
  • SuperGames programele