Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 5091 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

99.jpg

Pasaulyje didėja agresyvių skruzdėlių populiacija. Mokslininkai nežino, kaip jas sustabdyti.

Agresyvios ir neįveikiamos. Jų tėvynė - Pietų ir Vidurio Amerikos tropikai. Jos pradeda užvaldyti pasaulį, nors iš 12 tūkst. skruzdėlių rūšių jų - tik keliolika. Šie vabzdžiai jau pasiekė visus žemynus ir kelia vis didesnę grėsmę.

Pietų Amerikos ugninės skruzdėlės Solenopsis invicta, kurios XX amžiaus ketvirtame dešimtmetyje pasiekė JAV pietus, per kelis pastaruosius dešimtmečius beveik sunaikino visas kitas skruzdėlių rūšis.

Jos puola ir mirtinai sugelia varles, net mažus žinduolius. Šie vabzdžiai pavojingi ir žmonėms. Jų įkandimas labai skausmingas. Pasitaikė atvejų, kai skruzdėlės masiškai atakuodavo miegantį žmogų, o daugybė jų įkandimų sukeldavo mirtį. Skruzdėlės Paratrechina sp. nr. pubens, kurios užvaldė Hjustoną, apniko serverius ir elektros tinklus, dėl to kilo rimtų avarijų.

Pietų Europoje tikra nelaime tapo agresyvios argentininės skruzdėlės Linepithema humile, laivais išplitusios po pasaulį XX amžiaus pirmoje pusėje.

Dėl šių skruzdėlių vietinės vabzdžių rūšys beveik išnyko. Prieš dvejus metus Lenkiją pasiekė pirmosios skruzdėlės grobuonės Lasius neglectus. Jų lizdų aptikta net Seimo rūmų užkampiuose.

Plačiau alfa.lt

Vienintelė viltis - jas sukiršinti

Taip darniai veikti šioms agresorėms padeda ypač tobula ryšių sistema. „Skruzdėlės kontaktuoja pasitelkdamos feromonus. Jos išskiria kelias dešimtis įvairių kvapų, kuriais gali perduoti net dvidešimt skirtingų frazių“, - teigė daktaras P.Slipinskis.

Dėl tokios puikios komunikacijos sistemos kiekviena skruzdėlė žino, kuris vabzdys priklauso jos kolonijai, o kuris svetimai, o visa superkolonija koordinuoja savo veiksmus tarsi puikiai išmokyta kariuomenė.

Kad sulaikytų skruzdėlių ekspansiją, mokslininkai ketina smogti kaip tik ten, kuo ir remiasi superkolonijos išskirtinė jėga. Daktaras Neilas Tsutsui iš Kalifornijos universiteto ištyrė visą skruzdėlės Linepithema humile genomą ir surado jame genų, atsakingų už kvapų signalų gaminimą ir atpažinimą.

„Kai pavyks priversti tuos genus gaminti konkrečias kvapų substancijas, galėsime sutrikdyti vabzdžių informacijos sistemą. Skruzdėlės nebežinos, kas yra priešas, o kas - draugas. Nebemokės rasti kelio į savo lizdą. Šitaip iš pagrindų sunaikinsime skruzdėlių armijos struktūrą“, - aiškino jis.

Laikui bėgant galbūt pavyks panaudoti skruzdėles geram tikslui, panašiai kaip afrikietiška akacija, kuri savo apsaugai pasitelkia skruzdėlių Pseudomyrmex kariuomenę, priviliodama jas nektaro kvapu.

Ką gali žinoti, galbūt pasitelkę sugebėjimus valdyti skruzdėles feromonais paversime jas koviniais daliniais, atgrasančiais kenkėjus. Tačiau kol kas jos pačios yra didžiausia grėsmė.

alfa.lt

Padedu CS 1.6 Mapperiams.
Jail_Escape 100%  

Mg_Levels 49%

Deathrun_Vyxe 99% (Bugų taisymas)

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 5091 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai



×
×
  • Sukurti naują...