Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 5200 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Augalą mimozą tyrinėjančių mokslininkų teigimu, įmanoma, kad ateityje lėktuvų sparnai bus lankstūs, o mechanizmai sugebės keisti savo formą.

Mimozos augalas gali pats judėti, ir tai akivaizdu stebint plika akimi. Kaip informuoja naujienų agentūra AFP, į menkiausią prisilietimą reaguojantys krūmokšnio mimozos lapai gali sąlygoti naujo tipo struktūrų, kurios galėtų suktis, lankstytis ar net pačios save taisyti, kūrimo pradžią, aiškina Mičigano universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Kon-Well Wang.

„Šis reiškinys yra įmanomas dėl osmoso – vandens cirkuliacijos į augalo ląsteles ir iš jų. Impulsai (pavyzdžiui, prisilietimas) priverčia vandenį iš vienų ląstelių nutekėti į kitas. Tokiu būdu, vandens netekę ląstelės subliūkšta, o vandeniu pasipildžiusios ląstelės – padidėja. Šie mikroskopiniai pokyčiai ir leidžia augalui judėti bei įvairiai keisti savo formą“ – dėstė mokslininkas. Jis įsitikinęs, kad tokių procesų stebėjimas gali padėti sukurti ląsteles su tam tikromis mechaninėmis ypatybėmis.

„Mes galime sukurti tokias ląsteles, kokių tik panorėsime. O tada jų veikimo principą perkelti į tam tikras mechanines struktūras ir kontroliuoti jų judėjimą, – aiškino Kon-Well Wang. – Šiuo metu nagrinėjame tik paprasčiausius dalykus, tačiau brandiname įvairiausių planų“.

Mokslininkas užsiminė, kad šis principas ateityje gali būti taikomas kuriant lėktuvus su formą keičiančiais sparnais ar įvairias mašinas, kurios taip pat sugebėtų keisti savo formą (pavyzdžiui, „susitraukti“ važiuojant po tiltu ar viaduku).

„Vargu, ar įmanoma sukurti tokią universalią lėktuvo sparno konstrukciją, kuri užtikrintų optimalų skrydį bet kuriomis aerodinaminėmis aplinkybėmis, - pasakoja K.-W. Wang. – Tačiau pagal mus sudominusį principą galbūt įmanoma sukurti aktyvų, dinamišką lėktuvo sparną, kuris, atsižvelgiant į aerodinamines aplinkybes, galėtų keisti savo mechanines savybes.“

Lankstus_sparnai.jpg

technologijos.lt

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 5200 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai



×
×
  • Sukurti naują...