Peršokti į turinį
 • Žaidimai

  Profesionalios naujienos iš žaidimų pasaulio

  132 straipsniai Å¡ioje rubrikoje

  1. "God of War" žaidimo tematika Portugalijoje, Lisabonos metro

   Ar kada nors įsivaizdavote, koks būtų jausmas patekti į žaidimą? Leistumėtės į epinį nuotykį, tyrinėtumėte mitinius kraštovaizdžius, susidurtumėte su būtybėmis, pabaisomis ir dievais, dalyvautumėte pranašiškuose mūšiuose, kovotumėte su bauginančiomis grėsmėmis... Ar išeitumėte savo kojomis? Nesakysime, kad iš tikrųjų patekti į naująjį "PlayStation" žaidimą "God of War Ragnarok" įmanoma. Bet... Galėsite visiškai pasinerti į šio žaidimo visatą, keliaudami per keturias karalystes iš garsiojo "God of War" tęsinio (išleisto 2018 m.).
   Siekiant atšvęsti žaidimo "God of War Ragnarök" - vieno laukiamiausių pastarųjų metų žaidimų, kurį galima įsigyti išskirtinai "PlayStation 4" ir "PlayStation 5" sistemoms, - išleidimą, Lisabonos metro stotyje "Marquês de Pombal" ir Lisabonos metro vagonai, jau dabar yra išskirtinai papuošti žaidimo "God of War Ragnarök" tematika.
   Mėnesį Marquês de Pombal metro stotis bus visiškai papuošta žaidimui skirtais elementais. Metro vagonas bus papuoštas trims mėnesiams. Ši pramoga leis leistis į kelionę po keturias žaidime prieinamas karalystes - Midgardą, Muspelheimą, Svartalfheimą, Niflheimą - ir dar labiau įsijausti į epinį žaidimo, kuris jau pasirodė PS4 ir PS5 platformose Portugalijoje, pasakojimą. Galimybių pagauti šio nuotykio "traukinį" nepritrūks. Tai tarptautinio masto renginys, vienu metu vykstantis keliose metro stotyse keliose šalyse.
    
    

  2. Naująjį Tomb Raider žaidimą išleis Amazon

   Balandžio mėnesį "Crystal Dynamics" paskelbė, kad kuria naują "Tomb Raider" žaidimą (atsidaro naujame skirtuke) naudodama "Unreal Engine 5" varikliuką, kuris, kaip teigiama, leis "išplėsti ištikimybės ribas ir suteikti aukštos kokybės kinematografinio veiksmo ir nuotykių patirtį, kurios gerbėjai nusipelno". Naujas itin sėkmingos žaidimų frančizės papildymas nebuvo pati netikėčiausia naujiena, tačiau šiandienos pranešimas mane šiek tiek nustebino: jį išleis "Amazon Games" .
   "Amazon Games" siekia pateikti žaidėjams aukščiausios kokybės, geriausių kūrėjų žaidimus įvairiose platformose ir žanruose, todėl mums didelė garbė dirbti su šiuo garsiu kūrėju ir frančize", - sakė "Amazon Games" viceprezidentas Christophas Hartmannas. "Mūsų komanda nepaprastai džiaugiasi galėdama bendradarbiauti su talentinga ir vizionieriška "Crystal Dynamics" komanda, kad žaidėjams visame pasaulyje būtų pristatytas kitas Laros Croft sagos skyrius."
   Pranešime nepateikiama jokių detalių apie naująjį žaidimą, jis apibūdinamas kaip "vieno žaidėjo nuotykių žaidimas, kuriame tęsiama Laros Croft istorija", turintis "visus elementus, dėl kurių "Tomb Raider" tapo viena iš labiausiai gerbiamų žaidimų frančizių, suteikiant žaidėjams galimybę valdyti savimi pasitikinčią ir daugialypę heroję Larą Croft aplinkoje, kurioje apdovanojama už tyrinėjimą ir kūrybišką kelio ieškojimą, kurioje reikia spręsti protą verčiančius galvosūkius ir susidurti su įvairiais priešais bei juos įveikti". Tai skamba gerai, tačiau tai gali būti taikoma ir beveik visiems kada nors sukurtiems "Tomb Raider" žaidimams.
   Naujasis "Tomb Raider" yra didelis "Amazon Games" pirkinys, tačiau ne vienintelis: Praėjusią savaitę vykusiuose "Game Awards" apdovanojimuose "Amazon" paskelbė, kad 2023 m. antroje pusėje taip pat išleis "Bandai Namco" žaidimų kūrimo kompanijos žaidimą "Blue Protocol".
    

   0
   271
  3. Steam Summer Sale 2022 prasidėjo!

   Kaip ir kiekvienais metais prasideda kasmetinis Steam Summer Sale per kurį galima nusipirkti žaidimų pigiau negu įprastai.Be pigesnių žaidimų yra ir mini-žaidimas per kurį pagal užuominas turėsite surasti laiku keliaujančio Clortahax'o pavogtus žaidimus "iš ateities", už surastus žaidimus gausite ženkliukus (angl. badges).
   Žaidimai su didžiausiomis nuolaidomis
   Arma 3 - 75 % nuolaida - https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/ Sims 4 -  75 % nuolaida - https://store.steampowered.com/app/1222670/The_Sims_4/ Left 4 Dead 2 - 80 % nuolaida - https://store.steampowered.com/app/550/Left_4_Dead_2/ FIFA 22 - 84 % nuolaida - https://store.steampowered.com/app/1506830/FIFA_22/ Sniper Elite 4 - 90 % nuolaida - https://store.steampowered.com/app/312660/Sniper_Elite_4/ Steam Summer Sales vyks iki Liepos 7 dienos.
    
   Apie tai kaip praeiti mini-žaidimą ir daugiau naudingos informacijos apie Steam Summer Sale 2022 galite rasti temoje.
   Laukiame jūsų komentarų apie tai ką pavyko jums nusipirkti ir tai kas galbūt nuvylė per šį Steam Summer Sale.

   0
   570
  4. „Sony“ šiemet didins PlayStation 5 pardavimus

   Japonijos „Sony“ šiemet ketina parduoti gerokai daugiau „PlayStation 5“ žaidimų konsolių, kurių atsilikimą nuo paklausos lėmė pasaulinė lustų krizė. 
   Antradienį „Sony“ pranešė apie ketinimus gerokai padidinti gamybą – šiemet ketinama parduoti 18 mln. vnt. PlayStation 5 konsolių. Praėjusių finansinių metų pardavimai siekė 11,5 mln.
   Taip pat „Sony“ perspėjo, jog ambicijas gali pakoreguoti situacija Kinijoje, kurios pandemijos valdymo priemonės gali apsunkinti komponentų įsigijimą.
   Šiek tiek ankščiau „Sony“ paskelbė už 3,6 mlrd. USD perkanti „Halo“ žaidimų kūrėją „Bungie“.

   • kesh
   1
   535
  5. Ukrainiečiai sukūrė kompiuterinį žaidimą, kuriame galima įveikti Putiną

   Ukrainos kūrėjai sukūrė nedidelį kompiuterinį žaidimą, leidžiantį išbandyti save milijardieriaus Elono Musko vaidmenyje ir įveikti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną bei vieną pagrindinių jo pakalikų Ramzaną Kadyrovą. 
   Žaidimas Musk vs Putin ir veikia tiesiogiai naršyklėje. Kovinio žaidimo esmė labai paprasta: reikia valdyti Muską trimatėje erdvėje, kuri pirmiausia turi įveikti Kadyrovą, o paskui Putiną. „SpaceX“ įkūrėjas yra įgudęs smūgiuoti ir spardyti. Visi mūšiai vyksta nupieštų sunaikinto Mariupolio vaizdų fone. O mūšius lydi „Boombox“ solisto Andrejaus Chlivnyuko atliekama daina „Oy, u luzi chervona kalina“, rašo tv3.lt
   Projektas sukurtas humanitarinėms reikmėms renkančio fondo „Palianytsia“ iniciatyva. Nugalėję Putiną ir Kadyrovą, vartotojai gali siųsti lėšas organizacijai. Tokiu būdu jau buvo surinkta daugiau nei 10 tūkstančių dolerių. Kai kurios aukos buvo kriptovaliutos.
   Žaidimą kūrė penkių autorių komanda – vienas Unity specialistas ir keturi menininkai. Pastarieji prie projekto dirbo pakaitomis. Pagrindinis komandos tikslas buvo pasakoti apie karą. O įkvėpimo šaltinis buvo Elono Musko įrašas „Twitter“, kuriame jis metė Putinui iššūkį kovoti už Ukrainą.
   Kiekvienas galite išbandyti savo jėgas žaidime: musk-putin.com

   • kesh
   1
   736
  6. FIFA žaidime M. Greenwoodas pašalintas iš „Man Utd“ sudėties

   „Manchester United“ futbolininkas Masonas Greenwoodas ir toliau yra futbolo pasaulio dėmesio centre, tiesa, dėl itin nemalonių aplinkybių.
   Buvusi futbolininko mergina Harrieta Robson apkaltino „Manchester United“ talentą smurtavimu bei seksualine prievarta.
   Jau kiek anksčiau apie sustabdytą bendradarbiavimą su M. Greenwoodu paskelbė kompanija „Nike“, o antradienį krašto puolėjas buvo pašalintas iš „Man Utd“ sudėties kompiuteriniame žaidime FIFA 22.
   Tiesa, M. Greenwoodo neliko tik „Manchester United“ sudėtyje, o štai populiariausiame „Ultimate Team“ režime vis dar galima rasti futbolininką ir turėti jį savo svajonių komandoje.
   Įdomu tai, kad po kilusio skandalo M. Greenwoodas tapo vienu populiariausių žaidėjų „Ultimate Team“ režime, o jo virtuali kaina šoktelėjo net keletą kartų.
    

   0
   554
  7. „LT Game Jam 2022“ – sausio gale Lietuvos žaidimų kūrėjai sieks naujų rekordų

   Sausio 28-30 dienomis Lietuvą ir pasaulį sudrebins kasmetinis žaidimų kūrimo festivalis „Global Game Jam“. Pasaulinės šventės metu tūkstančiai žaidimų kūrėjų iš viso pasaulio susirenka vienam savaitgaliui, kad sukurtu naujo savo žaidimo prototipą. Lietuvoje „Global Game Jam“ renginiai organizuojami jau dvidešimt metų, o šiemet visų jo lankytojų laukia pluoštas puikių staigmenų!
   2021-ieji metai buvo sėkmingi tiek pasaulinei, tiek Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenei. Vis nesitraukianti pandemija padėjo žmonėms atrasti naujas formas bendrauti ir būti kartu, neretai tos naujos formos – žaidimų pasauliai. Per prabėgusius metus Lietuva taip pat pritraukė naujų kūrėjų, Vilniuje savo padalinius steigia vis daugiau tarptautinių bendrovių.
   Ne tik kūryba, bet ir žinios Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA), tradiciškai organizuojanti „Global Game Jam“ renginius Lietuvoje, šiemet kviečia visus žaidimų kūrėjus bei žaidimų entuziastus prisijungti prie hibridinės iniciatyvos. Dalyvauti šių metų maratone gali visi norintys, o dėl pandeminių ribojimų dauguma tai galės daryti tiesiog iš namų.
   „Global Game Jam yra viena pagrindinių mūsų bendruomenės švenčių, kai po vienu stogu susirinkdavome visi: tiek pradedantieji, tiek seni patyrę vilkai ir kartu kurdavome žaidimus. Tai buvo puiki proga ne tik pristatyti savo idėjas ar išmokti kažko naujo, bet ir susipažinti su kolegomis, įgauti vertingos, praktinės patirties“, – sakė Gediminas Tarasevičius, LŽKA direktorius.
   „Šiemet mūsų asociacija gavo Lietuvos Kultūros tarybos paramą, tad nusprendėme pasinaudoti proga ir išplėsti „Game Jam“ renginio koncepciją. Renginys bus hibridinis, kai didesnė dalis jo dalyvių kurs namuose, tačiau turėsime ir saugias fizines lokacijas, o svarbiausia – turiningą transliacijų programą. Šių transliacijų metu bus galima ne tik stebėti maratono eigą, bet ir įgyti naujų žinių. Tuo pasirūpins patyrę pranešėjai iš didžiausių Lietuvoje veikiančių studijų, tokių kaip „Estoty Vilnius“, „TutoTOONS“, „Nordcurrent“, „Unity Technologies“ ir šiemet prie iniciatyvos prisijungianti „MS-1 Wargaming Studio“. Tikimės, kad išplėsta renginio programa padės bent iš dalies kompensuoti esamus suvaržymus bei užtikrinti kokybišką savaitgalį visiems prie mūsų prisijungsiantiems“ , – sakė Gediminas.
   Renginio programoje skaitomų pranešimų metu, dalyviai galės susipažinti su naujomis ir populiariomis žaidimų kūrimo technologijomis, išgirsti vertingų praktinių patarimų siekiant perteikti savo idėjas žaisme ir renginio metu kuriamuose prototipuose. O taip pat sužinoti apie karjeros kelius ir galimybes itin sparčiai augančioje Lietuvos žaidimų industrijoje.
   Laukiami ir stalo žaidimų kūrėjai
   Didžiausias dėmesys šiuose maratonuose tradiciškai tenka kompiuteriniams žaidimams, Lietuva garsėja kaip viena šalių, kurioje sukuriama daugiausiai žaidimų tūkstančiui gyventojų. Nepaisant to, „Game Jam“ maratonuose laukiami ir stalo žaidimų kūrėjai. Šių maratonų metu stalo žaidimai dažnai pelno ir kitų dalyvių pripažinimą. Štai pernai metais parduotuvių lentynas pasiekęs ir jau kelių papildomų leidybos tiražų sulaukęs žaidimas „Perekūpai“ taip pat buvo pradėtas kurti šiame maratone.
   „Kadangi šiemet turėsime išplėstą programą bei pranešėjus, labai norėčiau akcentuoti būtent tai, kad šis renginys yra dedikuotas naujų prototipų ir koncepcijų kūrimui. Norėčiau paraginti visus, kas svajoja apie karjerą žaidimų industrijoje, jungtis prie mūsų, nė nepaisant to, kad galbūt manote, kad jums trūksta įgūdžių“, – sako LŽKA valdybos narys ir vienas renginio kuratorių Ričardas Jaščemskas. „Norint dalyvauti „Game Jam“ renginyje pakanka idėjos, noro ir pieštuko. Prototipai neturi būti išbaigti, renginio metu svarbi tik jūsų idėja ir kaip ji atsiskleidžia žaisme, nesvarbu kompiuterinio, stalo ar dar kitokiame formate“.
   Šių metų „Global Game Jam“ renginiai Lietuvoje sugrįš į penkis Lietuvos miestus. Saugios maratono lokacijos lauks kūrėjų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Jei ketinate dalyvauti gyvai, kviečiame susipažinti su renginio taisyklėmis, taikomais ribojimais bei registruotis dalyvavimui iš anksto – informacija apie renginio vietas ir nuorodas registracijai rasite „LT Game Jam“ svetainėje.
   Renginys organizuojamas Lietuvos Žaidimų Kūrėjų Asociacijos bendradarbiaujant su didžiausiomis žaidimų kūrimo bendrovėmis šalyje: „Estoty Vilnius“, „MS-1 Wargaming Studio“, „Nordcurrent“, „TutoTOONS“ ir „Unity Technologies“. Visą „LT Game Jam“ festivaliui skirtą informaciją ir patarimų dėl dalyvavimo rasite renginio svetainėje https://www.gamejam.lt. Registruotis galima jau dabar, o pats renginys duris atvers sausio 28 dieną, 18 valandą.

   0
   623
  8. Kiečiausias žaidimų automatas su vaizdo žaidimų tema

   Pripažinkime, visi mėgsta vaizdo žaidimus. Jei esate vienas iš daugelio žmonių, mėgstančių žaisti vaizdo žaidimus, kodėl to nesuderinus su meile lošimams? Žaidimai ir lošimai turi daug bendro: abu yra kūrybiški ir susiję su strategija. O dabar, dėka automatų su vaizdo žaidimų tematika, galite turėti tai, kas geriausia iš abiejų pasaulių, kai kalbama apie žaidimų patirtį. 
   Jei pastaruoju metu lankėtės lošimo svetainėse, turbūt pastebėjote, kad, atrodo, beveik kasdien atsiranda nauja tematika. Matote, kad viskas, pradedant gyvūnais ir baigiant žmogaus anatomija, virsta lošimo automatais. Na, o kaip dėl vaizdo žaidimų? Nors iš pradžių tai gali atrodyti neįprastas derinys, o kai kurie gali net pagalvoti, kad tai nėra gera idėja, bet kiekvienas, kuris taip pat yra žaidimų gerbėjas, derinantis juos su kitu pomėgiu, pamatys, kad kalbant apie teminius žaidimų automatus yra daug daugiau galimybių, nei manome.
   Kuo puikūs internetinių vaizdo žaidimų teminiai lošimo automatai?
   Kai galvojame apie vaizdo žaidimus, dažnai galvojame apie daugelio žaidėjų žaidimus, kurie egzistuoja jau dešimtmečius. Tačiau yra daugybė kitų naujų ir įdomių vaizdo žaidimų idėjų, atsiradusių per pastaruosius porą dešimtmečių, kurias taip pat galima paversti lošimo automatais. Jei esate tikras tam tikro žaidimo gerbėjas ir mėgstate viską, kas su juo susiję, tuomet jo pavertimas lošimo automatu gali būti pats geriausias dalykas. 
   „Street Fighter II“ žaidimų automatas internetu
   Su šiuo žaidimu grįžtame į 1991-uosius metus. Kai kuriems iš jūsų tai atrodys lyg vakar. Kiti galbūt dar tada net nebuvo gimę! Tačiau visiems jums patiks šio lošimo automato, paremto bene geriausiu visų laikų koviniu žaidimu, atmosfera.
   Visi, kurie žaidė „Street Fighter II“ arba yra girdėję apie šią seriją, žino apie Ryu ir Keno personažus. Šie du kovotojai kovoja jau kelis dešimtmečius, o dėl serijos populiarumo šie personažai buvo perkelti į lošimo automatus.  „Street Fighter II“ lošimo aparatas turi daugybę funkcijų, dėl kurių žaidimas jaučiasi ir žaidžiamas labai panašiai kaip originali arkadinė versija; ta pati grafika, tos pačios emocijos ir tas pats kumščiais daužomas veiksmas! Pasirinkite vieną iš 8 veikėjų ir kovokite su atsitiktiniu priešininku.  Jei laimėsite kovą, gausite „Beat the Boss“ nemokamų sukimų. Nemokamuose sukimuose yra 4 bosų lygiai. Kiekviename lygyje siūlomas didesnis daugiklis. Tik nugalėję bosą galite pereiti į kitą lygį. Kiekviena pergalė padidina jūsų galimybes laimėti daug. Kovokite su priešininkais, kol susidursite su pačiu paskutiniu bosu - M. Bisonu!  Paslėptas bonus žaidimas leidžia valdyti savo veikėją taip, kaip originalioje arkadoje! Prisimenate žaidimo dalį, kurioje Ryu sudaužė automobilį? Ką gi, atėjo laikas tai padaryti dar kartą! Šį nuostabų žaidimą sukūrė online lošimų aparatų ekspertai „NetEnt“, ir jį galite rasti tokiose svetainėse kaip Optibet, 7bet ir kt.
   Kazino apžvalgos, padedančios rasti geriausius žaidimų automatus
   Jei jus ypač domina geriausi vaizdo žaidimais pagrįsti žaidimų automatai ar įsitikinti, kad žaidimas vertas jūsų laiko ir pinigų, tada rekomenduojame perskaityti keletą dedikuotų kazino apžvalgų svetainių. Kazino apžvalgos padės jums pradėti žaisti ir rasti geriausias pramogų svetaines. Online kazino pasaulis yra didelis ir visos svetainės turi skirtingus žaidimus ir pasiūlymus. Todėl apžvalgos svetainės gali būti tikrai naudingos Jums, ypač jei esate naujai pradedantis žaidėjas. Galiausiai nepamirškite, kad ne visi kazino internetu yra saugūs.

   1
   192
  9. EA nebeišgali mokėti FIFA už pavadinimo naudojimą

   Vienas iš populiariausių visų laikų kompiuterinių sporto žaidimų FIFA netrukus pakeis pavadinimą.
   EA bus priversta imtis tokio žingsnio dėl pasaulinės futbolo organizacijos reikalavimo.
   FIFA paprašė už jos vardo naudojimą nuo šiol mokėti po 1 milijardą JAV dolerių per ketverius metus. Be to, raginama atsisakyti papildomo apmokestinimo funkcijų pačiame žaidime.
   Kaip rašo IGN, jau aiškėja ir galimas naujas kompiuterinių žaidimų pavadinimas. Jau kitais metais futbolo fanai būsimą kūrinį greičiausiai vadins „EA Sports FC“.
    

   4
   1,5k
  10. Naujausią Far Cry frančizės titulą bus galima žaisti turint silpnesnį kompiuterį (Far Cry 6)

   Naujausias Far Cry frančizės titulas, "Far Cry 6", yra planuojamas išleidimui spalio 7-ąją dieną (10.07), tačiau per pastaruosius metus žaidimų kompanija atsakinga už žaidimo kūrimą ("Ubisoft Toronto") su fanais pasidalino ne tik žaidimo istorija ir stulbinančiais vaizdais, tačiau ir gana žemais sistemos reikalavimais. Žinoma, turint stiprų kompiuterį galėsite mėgautis aukštomis grafikomis be jokių trikčių; tačiau žaidimo fanai, neturintys galingo kompiuterio, taip pat galės gana "sklandžiai" mėgautis šiuo intriguojančiu žaidimu. Žaidimo PC versija taip pat palaikys neribotą FPS kiekį, plataus monitoriaus bei kelių monitorių režimus. Apačioje nurodysime žemiausius sistemos reikalavimus įvairiems žaidimo grafikos/kokybės nustatymams.
    
   1080p, 30 FPS, be DirectX "ray-tracing":
   CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz or Intel i5-4460 3.2GHz GPU: AMD RX 460 4GB or Nvidia GTX 960 4GB RAM: 8GB (dviejų kanalų) Storage: 60GB HDD (rekomenduojamas SSD)  
   1080p, 60 FPS, be DirectX "ray-tracing":
   CPU: AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz arba Intel i7-7700 3.6GHz GPU: AMD RX VEGA64 8GB arba Nvidia GTX 1080 8GB RAM: 16GB (dviejų kanalų) Storage: 60GB HDD (rekomenduojamas SSD)  
   1440p, 60 FPS, be DirectX "ray-tracing":
   CPU: AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz arba Intel i7-9700 3.6GHz GPU: AMD RX 5700XT 8GB arba Nvidia RTX 2070 Super 8GB RAM: 16GB (dviejų kanalų) Storage: 60GB HDD (rekomenduojamas SSD) + 37GB su HD tekstūromis (neprivaloma)  
   1440p, 60 FPS, su DirectX "ray-tracing":
   CPU: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz arba Intel i5-10600 4.1GHz GPU: AMD RX 6900XT 16GB arba Nvidia RTX 3070 8GB RAM: 16GB (dviejų kanalų) Storage: 60GB HDD (rekomenduojamas SSD) + 37GB su HD tekstūromis (neprivaloma)  
   4K, 30 FPS, su DirectX "ray-tracing":
   CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3.7GHz arba Intel i7-10700k 3.8GHz GPU: AMD RX 6800 16GB arba Nvidia RTX 3080 10GB RAM: 16GB (dviejų kanalų) Storage: 60GB HDD (rekomenduojamas SSD) + 37GB su HD tekstūromis (neprivaloma)  
   Jeigu jūsų kompiuteris pakankamai galingas palaikyti vieną iš viršuje nurodytų grafikos/kokybės nustatymų, rekomenduojame peržvelgti žaidimo anonsus, kurie aprodys stulbinančią žaidimo aplinką, eigą bei pagrindinio (-ės) veikėjo (-os) Dani ketinimą sukelti revoliuciją prieš Yara diktatorių Antón Castillo ir jo sūnų Diego.
   https://www.ubisoft.com/en-gb/game/far-cry/far-cry-6/buy
    
    

   3
   1,7k
  11. Lietuvių žaidimas pakvies išnarplioti vaiduoklių intrigą didžiųjų miestų parkuose

   Šią savaitę Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus parkuose apsigyvens  vaiduokliai – lietuvių studija „Why Does Games“ surengs pirmąjį naujojo žaidimo „Ghosts“  išbandymą. Žaidimas, kaip ir populiarusis „Pokemon Go“ ar ankstesnis lietuviškas „Monster  Buster“, yra žaidžiamas mobiliuoju telefonu vaikštant lauke, tačiau išsiskiria tuo, jog yra tarsi  renginys, vykstantis tik tam tikru laiku ir tam tikrose vietose.    Žaidimas papasakos istoriją, kurios centriniu veikėju tampa pats žaidėjas. „Ghosts“ galima  apibūdinti kaip vadinamą vaidmenų žaidimą, kuriame herojui tenka keliauti po pasaulį,  bendrauti su sutiktais personažais, vykdyti užduotis ir taip po truputį atskleisti žaidimo  istoriją. Tik šiuo atveju herojus yra pats žaidėjas, o pasaulis – didžiųjų miestų parkai,  pavyzdžiui, „Sereikiškių“ Vilniuje ar „Draugystės“ Kaune (informacija apie visas žaidimo  vietas pateikiama jo svetainėje). Atkeliavusius į pasirinktą parką žaidėjus pasitiks virtualios  durys, pro kurias į mūsų pasaulį pateko vaiduokliai. Jie čia atsirado vedami vidinio dviejų  galingų vaiduoklių konflikto ir tik jį išsprendus šios antgamtinės būtybės galės grįžti namo.  Nuo žaidėjo pasirinkimų ir veiksmų priklausys kaip bus išnarpliota istorija ir išspręstas  konfliktas. O norint išsiaiškinti visus įmanomus kelius ir išbandyti visas žaidimo galimybes,  pasak kūrėjų, prireiks dviejų ar trijų valandų.   „Ghosts“ žaismas susideda iš kelių dalykų: tai pokalbiai su vaiduokliais, užduočių vykdymas,  resursų, reikalingų joms įvykdyti rinkimas ir įvairūs minižaidimai“, – pasakoja žaidimo  dizaineris ir studijos įkūrėjas Vaidas Okunis. – „Mūsų kūrėjų komanda anksčiau dažnai  dalyvaudovo įvairiose orientacinėse varžybose. Po kiek laiko nusprendėme, kad norime  pamėginti patys jas organizuoti, tačiau mes norėjome labiau susitelkti į istoriją ir personažus,  tad teko iš esmės pakeisti renginio formatą. Mūsų renginiai tai nėra lenktynės, mes norime,  kad kiekvienas žaidėjas galėtų žaisti savu tempu ir pats nuspręsti kaip pakreipti vaiduoklių  istoriją.“    Pasak Vaido, prie žaidimo studija dirba jau daugiau nei metus, bet pristatyti jį žaidėjams  didesniu mastu kliudė pandemijos bangos. Tiesa, kūrėjams pavyko patestuoti žaidimą su  nedidelėmis grupelėmis Lietuvoje ir keliose užsienio šalyse kaip Šveicarija ar Naujoji  Zelandija. Bet būtent šis pristatymas Lietuvos miestuose taps pirmuoju tikru išbandymu ir  atskleis visas „Ghosts“ galimybes. Tikimasi, jog narplioti vaiduoklių istorijos įvairiuose  miestuose susirinks daugiau nei 200 žmonių.    Vienas iš tikslų kuriant „Ghosts“ buvo parengti žaidimus taip, kad juos būtų galima saugiai  žaisti ir išliekant COVID-19 rizikoms, nes viskas vyksta lauke, galima rinktis įvairius  keliavimo po parkus bei užduočių įveikimo maršrutus ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų  žaidimo dalyvių.     Norintys sudalyvauti šiame renginyje kviečiami registruotis ir įsigyti bilietus žaidimo portale  https://whydoesgames.com/. Tuomet dalyviai elektroniniu paštu gaus nuorodas iš kur  atsisiųsti programėlę „Android“ arba „Apple“ įrenginiams, tikslią informaciją apie žaidimo  vietą bei laiką ir kodą žaidimui aktyvuoti. Vaiduoklių portalai parkuose atsirakins skirtingomis  dienomis ir metu įvairiuose miestuose nuo rugpjūčio 19 iki 22 dienos.        

   • kesh
   0
   1,3k
  12. Nulaužtas "Apex Legends", atsakingi asmenys reikalauja "Titanfall" spragų sutvarkymo

   Prieš kiek tiek daugiau nei tris mėnesius buvo užregistruotas savetitanfall.com domenas. Svetainė ir jos kūrėjai, kartu su žaidimų bendruomene, nuo pat sukūrimo siekė "išgelbėti" žaidimų frančizę "Titanfall" nuo nelegalių programų naudotojų, DDoS atakų ir įvairių spragų, kurios suteikia galimybę visiškai nulaužti žaidimo serverius. Žaidimas patiria atakas jau daugiau nei 3 metus, tačiau nepaisant to žaidimo kūrėjų "Respawn Entertainment" pažadai sutvarkyti žaidimą ir jo spragas nebuvo išpildyti.
   "Titanfall (1)" žaidimui šiuo metu yra taikomos akcijos, ir nepaisant aiškių spragų ir kitų problemų žaidimas buvo pridėtas prie "Steam" platformos praeitų metų lapkritį. 
   Nuo šiandienos ryto, įvairiose socialinių tinklų platformose, "Apex Legends" žaidėjai rodė nepasitenkinimą kuomet visų žaidimo žemėlapių pasirinkimai buvo pakeisti (žiūrėti žemiau). Mažuma žaidėjų taip pat sulaukė "svarbų pranešimą", kuriame minimas tokio pačio pobūdžio turinys.
    
   "SAVETITANFALL.COM. TF1 yra atakuojamas, tad Apex (Legends) taip pat".
   Aplankius svetainę yra matoma žinutė, kuri nurodo jog svetainė, ir visi "Discord" serveriai nurodyti joje, nėra susiję su neseniai įvykusiu "Apex Legends" žaidimo nulaužimu. Nulaužimas daugiausiai paveikė žaidėjus žaidžiančius per PC, tačiau taip pat sulaukta pranešimų apie paveikimą "PlayStation" ir "Xbox" konsolėse.
   Žaidimų frančizės kurėjai atsakė į problemas ir dirba prie jų sprendimo, tačiau pasak kūrėjų šios problemos nėra sutvarkomos per trumpą laiką. Gegužę kompanijos komunikacijų direktorius Ryan K. Rigney paskelbę žinutę "Twitter" platformoje, adresuodamas spragas ir nelegalių programų naudotojus, ir kaip savaitės darbo yra reikalaujama norint sutvarkyti kiekvieną iškilusią spragą.
   Ką manote jūs? Ar didesnio, daugiau pelno nešančio žaidimo nulaužimas yra teisingas būdas atkreipti kompanijos dėmesį į senesnio žaidimo problemas?

   0
   1,2k
  13. Tęsiasi žaidimų dalybos Epic Games platformoje (Overcooked! 2 + Hell is other demons)

   Vakar prasidėjo "Epic Games" platformos "Epic Mega Sale" (žaidimų išpardavimas), kurio metu kas savaitę (iki birželio septynioliktos (06.17) dienos) platformoje bus dalinami žaidimai nemokamai. Pirmąją savaitę yra dalinamas nemažai kritikos sulaukęs NBA 2K21 žaidimas, įprastai kainuojantis 49.99-59.99€, kurį pasiimti turite galimybę iki 05.27 dienos, 18:00 valandos (Lietuvos laiku). Žaidimas išliks jūsų platformos bibliotekoje visam laikui.
   Pasibaigus aukščiau nurodytam laikui, bus atskleistas kitas nemokamai dalinamas žaidimas. Mūsų Discord serveryje, #žaidimų-dalybos kanale, kiekvieną savaitę bus pranešama apie "Epic Mega Sale" dalinamus žaidimus, tad nepraleiskite progos ir prisijunkite!
   2021.05.20-2021.05.27 18:00: NBA 2K21 (49.99-59.99€). Žaidimą atsiimti galite paspaudę čia.
   2021.05.27-2021.06.03 18:00: Among Us (3.99€). Žaidimą atsiimti galite paspaudę čia.
   2021.06.03-2021.06.10 18:00: Frostpunk (27.99€). Žaidimą atsiimti galite paspaudę čia.
   2021.06.10-2021.06.17 18:00: Control (31.99€). Žaidimą atsiimti galite paspaudę čia.
   2021.06.17-2021.06.24 18:00: Overcooked! 2 (22.99€) + Hell is other demons (7.99€). Žaidimus atsiimti galite paspaudę čia ir čia.
   Apart dalinamų žaidimų, "Epic Games" platformoje kiekvienas narys (kaip ir praeitame išpardavime) gauna 10€ vertės kuponą, kurį gali panaudoti perkant bet kokį pilną žaidimą kurio vertė siekia bent 14.99€. Daugiau informacijos apie kuponus ir jų naudojimą galite sužinoti paspaudę čia.

   7
   2,9k
  14. Žaidimas kuriame jūsų istorija valdoma realiais akių mirktelėjimais?

   Mažai žinoma žaidimų kompanija "Goodbyeworld Games" ketvirtadienį paskelbė "Before Your Eyes" išleidimo datą. Šiame nuotykių žaidime savo veikėjo istorijoje galite progresuoti pasinaudojant vaizdo kamerą ir realiais akių mirktelėjimais (žaidimas taip pat palaiko paprastus pelės paspaudimus, tiems kurie neturi vaizdo kameros).
   Žaidime pergyvenate savo gyvenimo atsiminimus iš naujo (po mirties), tokius kaip žaidimą su žaislais, pirmąjį pasimatymą ir laidotuves. Visas keliones per šiuos atsiminimus veda "The Ferryman" veikėjas, dvasių ganytojas į pomirtinį gyvenimą. Apačioje galite peržiūrėti pilną žaidimo anonsą:
   Žaidimas turėtų pasirodyti "Steam" platformoje 2021/04/08 (balandžio aštuntąją). Norėdami prisidėti žaidimą į norimų žaidimų sąrašą, ar sužinoti daugiau informacijos, spauskite čia.

   0
   908
  15. Ar "Fall Guys" taps "Epic Games" ekskliuzyvinis žaidimas po kompanijos įsigijimo?

   "Epic Games" žaidimų kompanija, atsakinga už tokius žaidimus kaip "Fortnite", "Unreal Tournament" bei "Gears of War", nupirko "Tonic Games Group", motininę "Mediatonic" kompaniją. Pastaroji yra atsakinga už populiarų žaidimą "Fall Guys" kuris "Twitch" platformos dėka pasiekė 172,026 vienu metu žaidžiančių žaidėjų ("Steam" platformoje). Žaidimą taip pat išpopuliarino įvairūs "YouTube" vaizdo įrašai kuriuose buvo parodomi linksmiausi bei įdomiausi žaidimo momentai. 

   Tačiau po kiek laiko žaidimo populiarumas pradėjo drastiškai leistis, ir per mažiau nei metus laiko aktyviai žaidžiančių žaidėjų skaičius nukrito virš 160,000. Šio reiškinio priežastys yra gana subjektyvios. Vieni mano, jog žaidėjų skaičius nukrito dėl išpopuliarėjusio "Among Us" žaidimo; antri, dėl kūrėjų tuo metinio "tingumo" ir didelės žaidimo monotonijos; treti, dėl masinių nelegalių programų naudotojų (kt. "čyterių"). Kad ir kaip bebūtų, naujas kompanijos įsigyjimas žada tikrai daug.
   "Tai yra labai didelis laimėjimas (mūsų žaidimui). Nuo Rugpjūčio mėnesio, kuomet žaidimas išpopuliarėjo, įdėjome visas (savo) pastangas (žaidimo tobulinimui), ir "Fall Guys" komandos narių skaičius drastiškai pakilo iš 35 iki 150+. Nepaisant to, (dar) turime daug įdėjų kurias norėtume įgyvendinti (savo) žaidėjams", pasakoja Oliver Hindle, parduotos kompanijos bendruomenės direktorius. "Prisijungimas prie "Epic Games" paspartins mūsų planus tobulinti žaidimą ir pristatyti "Fall Guys" kuo didesnei žaidėjų bendruomenei (...)".
   Pilną straipsnį, kartu su D.U.K, galite perskaityti paspaudus čia.
   Straipsnyje Oliver taip pat paminejo jog drastiškų pakeitimų šiuo metu nebus: "Fall Guys" išliks "Steam" platformoje ir netaps "Epic Games" ekskliuzyvinis žaidimas, bei ketinama pristatyti žaidimą į "Xbox" ir "Nintendo Switch" konsoles. Fanai spekuliuoja jog žaidimas taip pat galimai taps nemokamas, tačiau oficialaus patvirtinimo iš kompanijos nėra. Gana didelė žaidimo kaina atbaidė pagrindinę žaidimo demografiją, mažesnio amžiaus vaikus bei paauglius, kurie dažniausiai žaidžia žaidimus kaip "Fortnite" dėl galimybės išbandyti žaidimą nemokamai. Pasinaudojus "Steam Library Share" būdavo galimybė išbandyti žaidimą jo nenusipirkus, tačiau dėl didelio nelegalių programų naudotojų antplūdžio kompanija pašalino šią funkciją, kaip ir daugelis kitų "Steam" žaidimų.
   Šiuo metu žaidimas Lietuvoje kainuoja 19,99€; Rusijoje vos 5,24€. Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie žaidimą, ar jį nusipirkti, spauskite čia.

   0
   709
  16. Nebus galima žaisti GTA V? Politikai ir vėl svarsto apie žiaurių žaidimų uždraudimą

   Prievartą vaizduojantys kompiuteriniai žaidimai jau ne vieną dešimtmetį sulaukia daug neigiamo dėmesio. Kaip jie veikia vaikų psichiką? Ar egzistuoja ryšys tarp kompiuterinių žaidimų ir nusikalstamumo? Ilinojaus valstijos politikas norėtų kai kuriuos kompiuterinius žaidimus uždrausti, nes mano, kad jie yra tiesiogiai susiję su žiauriais nusikaltimais Čikagoje.
   Ši tema yra tokia pat sena kaip ir patys kompiuteriniai žaidimai. Moksliniai tyrimai ryšio tarp žiaurumo ir kompiuterinių žaidimų nerado. Tačiau kompiuterinių žaidimų pramonė yra didelė ir turtinga, todėl politikai ir kai kurie tėvai moksliniai tyrimais nepasitiki. Kita vertus, akivaizdu, kad dažnai tai yra tiesiog paprastas ir lengvas paaiškinimas, kai tikrųjų nusikalstamumo priežasčių ieškoti nesinori.
   Marcusas Evansas jaunesnysys, Ilinojaus Atstovų rūmų bei Demokratų partijos narys, norėtų uždrausti valstijoje pardavinėti kai kuriuos žiaurius žaidimus, tokius kaip „Grand Theft Auto V“. Įdomu, kad savo pasiūlyme Evansas labai laisvai apibrėžia žiaurius žaidimus – jei tik žaidėjas kontroliuoja veikėją, kuris yra skatinamas atlikti prievartinius veiksmus prieš kitą žmogišką veikėją, tai yra žiaurius žaidimas. Žudynės, muštynės ir kankinimai, žinoma, bus uždrausti. Tačiau bus uždrausti ir žaidimai vaizduojantys automobilių vagystes.
   Nes čia ir yra tikroji Evanso motyvacija. Politikas mano, kad kompiuteriniai žaidimai yra bent iš dalies kalti dėl Čikagoje išaugusio nusikaltimų skaičiaus. Evansas teigia, kad tai, kaip automobiliai vagiami tikrovėje, yra įtartinai panašu į kompiuterinių žaidimų vaizdus. Kitaip tariant, žaidimai ne tik skatina nusikalsti, jie dar ir moko metodų.
   Įstatymo projekte numatyta, kad bandantys Ilinojuje parduoti ar išnuomoti žiaurų žaidimą gaus tūkstančio dolerių baudą. Nesvarbu, kam žaidimas bus siūlomas – vaikams ar suaugusiems. Jie tiesiog būtų uždrausti.
   Bet tikriausiai nebus. Apie žiaurių žaidimų draudimus kalbama nuo 20 amžiaus pabaigos. Tačiau JAV jie yra prilyginami pjesėms, filmams ir knygoms. Kitaip tariant, juos saugo JAV Konstitucijos pirmoji pataisa, ginanti žodžio laisvę. Bet diskusijos nenutils, net ir mokslininkams pateikiant vis daugiau įrodymų, kad žaidimai čia nekalti.
   Tie kurie žaidžia arba domisi GTA V , kviečiame prisijungti prie mūsų Facebook grupės kuri turi net 10 tūkst. narių! Prisijungti prie jos galite per šita nuoroda (https://www.facebook.com/groups/GTA5Lietuva/).
    

   6
   953
  17. Naujas išlikimo žanro žaidimas "Valheim" pardavė virš 1 milijono kopijų per pirmąją savaitę

   Iron Gate AB, švedų kompanija sukūrusi išlikimo žanro, vikingų stilistikos žaidimą "Valheim", trečiadienį per "Twitter" platformą pranešė jog per pirmąją savaitę pardavė virš 1 milijono žaidimo kopijų. Nors šis skaičius nenugali tokių gigantų kaip "Grand Theft Auto V", yra tikrai nuostabu kuomet nedidelės, nepriklausomos žaidimų kompanijos taip sudomina bendruomenę. Žaidimas "Steam" platformoje turi virš 22,000 atsiliepimų, iš kurių 96%~ yra teigiami. "Ar esate žaidę Rust? Valheim yra labai panašus į jį, tačiau tiek statymas, tiek pats "žemėlapis" yra 10 kartų geresnis bei įdomesnis. Su draugais žaidėme iki 7 ryto, nors ir turime eiti į darbą", pasakoja vienas iš žaidėjų, praleidęs jame virš 50 valandų rašant atsiliepimą.

   Šio žanro titulas susilaukė nemažai susidomėjimo ir "Twitch" platformoje, kurioje užima 16 vietą pagal statistiką bei turi 127,141 žiūrovų rekordą. Daugiausiai šį žaidimą žaidė 188,840 žmonių (per "Steam" platformą), šiuo metu žaidžia 121,989 žmonių.
   Norėdami sužinoti daugiau ar nusipirkti žaidimą, spauskite čia. Lietuvoje žaidimas kainuoja 16,79€; Rusijoje vos 4,86€.
   Ką manote apie šį žaidimą jūs? Ar jį turite nusipirkę/planuojate nusipirkti?

   1
   1,2k
  18. "Cyberpunk 2077", "The Witcher" trilogijos kūrėjai patyrė ataką, asmenys atsakingi grasina duomenų nutekėjimu

   "CD Projekt Red" (sutrumpintai CDPR), kompanija sukūrusi žaidimus kaip "Cyberpunk 2077" ir "The Witcher" trilogiją, pirmadienio vakarą patyrė ataką kurios metu buvo pažeisti vidiniai kompanijos duomenys. Kompanija parašė oficialų pranešimą "Twitter" platformoje:

   Prie pranešimo kompanija prikabino "komišką" žinutę kurią paliko atakuotojai, kurios pilną versiją galite paskaityti paspaudus čia. Šioje žinutėje atakuotojai (-as) paminėjo jog turi "Cyberpunk 2077", "Gwent" ir "Witcher 3" (kartu su neišleista žaidimo versija) kodą, kartu su kitais oficialiais kompanijos dokumentais. "Jeigu neprieisime prie kompromiso, jūsų žaidimų kodas bus parduotas arba nutekintas internete ir jūsų oficialūs dokumentai bus nusiųsti mūsų kontaktams žaidimų žurnalistikoje", rašoma paliktoje žinutėje. "Turite 48 valandas su mumis susisiekti".
   Oficialiame kompanijos atsakyme, ši paminėjo jog sustiprino savo IT infrastruktūrą ir pradėjo atkurti duomenis iš nepažeistų atsarginių kopijų, bei pranešė apie situaciją teisminiams IT specialistams ir PPDPO administratoriams.
   Pasak pagrindinių programuotojų, žaidėjų duomenys nebuvo pažeisti.

   3
   1,3k
  19. Čekui pavogusiam CS:GO peilį gresia iki 8-ų metų kalėjimo

   Naujausios Counter Strike frančizės titulo žaidėjas iš Čekijos pirmadienį tariamai pavogė $1,400 vertės skaitmeninį peilį ir sulauks bausmės iki aštuonerių metų kalėjimo.
   Minėtame žaidime yra nemažai skirtingų peilių išvaizdų. Šie yra gaunami tokiu pat būdu kaip ir skirtingos ginklų išvaizdos, pasinaudojant "Steam Community Marketplace" arba ištraukiant juos atidarant "dėžę". Žaidėjai taip pat gali pasinaudoti "Steam" platformoje esančią skaitmenininių daiktų keitimo sistemą, kur abu žaidėjai įdeda norimus daiktus ir sutinka su pasiūlymu. Papildomai egzistuoja trečiųjų šalių svetainės kurios palengvina visą procesą jį automatizuodami. Išvaizdų kainos priklauso nuo tipo, kokybės ir tekstūrų/dizainų. Kolekcionieriai sumoka nemažus pinigus už unikalius bei retus dizainus.
   Neseniai Čekijoje reto CS:GO skaitmeninio peilio savininkas nukentėjo $1,210 kuomet pirkėjui, sumokėjusiam $190 depozitą, nepavyko pristatyti likusios sumos pardavėjui, kuri turėjo būti sumokėta susitikus gyvai, pasakoja Pilsten miesto policijos atstovė Veronika Hokrov. Įvykus šiai apgavystei pardavėjas nedelsiant pranešė vietinei policijai, kuriai greitai sureagavus vagis buvo pagautas ir laukia bausmės, kuri gali siekti iki 8-ų metų kalėjimo. Iki šiol su panašiais atvejais Čekijos policija dar nebuvo susidūrusi.
   Bausmės Čekijoje tapo sugriežtintos po COVID-19 pandemijos. Būtent dėl šio sugriežtinimo už šią apgavystę gresia iki aštuonerių metų kalėjimo.
   Incidentas taip pat buvo praneštas Čekijos nacionalinės televizijos, kur CS:GO žaidėjas Tomáš Bílek pridėjo, "Šios retos išvaizdos ir yra svarbiausios kolekcionieriams. Funkcionalumas žaidime jiems nėra svarbus, tik išorinė išvaizda."

   1
   1,8k
  20. Apdovanoti geriausi lietuviški praėjusių metų žaidimai

   Praėjusį penktadienį, sausio 29-ąją dieną, jau šeštąjį kartą įvyko Lietuvos žaidimų kūrėjų apdovanojimai „LT Game Awards 2020“, šiemet – virtualioje erdvėje.

   Lietuvos žaidimų industrijos apdovanojimai „LT Game Awards“ – tai kasmetinis Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos organizuojamas renginys, skirtas paminėti išskirtinį profesionalumą, inovacijas ir aukščiausius pasiekimus vaizdo žaidimų kūrimo srityje Lietuvoje. Šiais metais, dėl pandemijos, „Game Awards 2020“ apdovanojimų ceremonija vyko internetinės transliacijos metu prieš renginį „LT Game Jam 2021“.

   „Nepaisant to, kokia situacija pasaulyje, nors ir negalime susitikti bei gyvai vieni kitų pasveikinti, bet visgi smagu, jog turėjome galimybę surengti apdovanojimus. Džiaugiamės, jog 2020-aisiais turėjome tikrai ne mažiau nuostabių projektų, kuriuos galima paminėti bei apdovanoti. O šis netradicinis formatas netgi sukūrė terpę renginį stebėti bei jame dalyvauti tiems, kurie kitu atveju negalėtų atvykti fiziškai“, – sakė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdybos pirmininkas Šarūnas Ledas.
   Dėl apdovanojimų šiais metais varžėsi keliolika žaidimų, o renginio dieną apdovanoti buvo šie:

   Geriausias garso dizainas

   „Rodent People Origins“ („Zen Republic“)

   Geriausias „Game Jam“ žaidimas

   „Fit Kit“ (Tomas Putanas)

   Geriausias meninis stilius

   „Utility for the Sou“l („Weekend Warriors“)

   Geriausias žaidimas išmaniesiems įrenginiams

   „The Final Riddle“ (Dimitrijus Babičius)

   Geriausias žaidimas asmeniniam kompiuteriui

   „Bloody Rally Show“ („Kodo Linija“)

   Metų žaidimo apdovanojimas atiteko „Johnny Trigger“ („Estoty“). Tai mobiliesiems įrenginiams skirtas žaidimas, kuriame žaidėjas prisiima agento Johnny Trigger rolę ir turi išgelbėti įkaitus nuo mafijos gangsterių. Niekad nesibaigiantis veiksmas ir lengvas žaidimo valdymas pritraukė daugybę žaidėjų – šiandien žaidimo parsisiuntimų skaičius jau viršija 195 milijonus.

   Taip pat „LT Game Awards“ renginio metu tradiciškai įteiktas apdovanojimas už nuopelnus žaidimų industrijai. Šiemet jis atiteko Gediminui Tarasevičiui – Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktoriui, žaidimų studijos „No Brakes Games“ Vilniuje vadovui. Gediminas yra vienas iš Lietuvos žaidimų kūrimo asociacijos steigėjų, taip prisidėjęs prie renginio „GameOn“, laidų „Žaismo DNR“, „Dievo Režimas“ kūrimo. Gediminas aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, skatinančiose žaidimų kūrimo populiarinimą, bendruomenės bei industrijos augimą.

    


   2
   747
  21. Virtualus žaidimų kūrimo festivalis „LT Game Jam 2021 Online“ jau šį savaitgalį

   Žaidimų industrija išlieka viena iš nedaugelio, kurios augo per pandemijos laikotarpį, tačiau ir čia buvo praradimų, mat teko atsisakyti beveik visų renginių ar organizuoti juos virtualiai. Festivalis „Global Game Jam“, kuris kasmet visame pasaulyje sutraukia tūkstančius žaidimų industrijos profesionalų ir mėgėjų kartu kurti žaidimus, šiemet taip pat įvyks virtualiai. Renginio organizatoriai Lietuvoje, Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA), kviečia sausio 29-31 dienomis prisijungti prie šios pasaulinės iniciatyvos, nesvarbu kur bebūtumėte.
   Nepaisant persikėlimo į internetą, „LT Game Jam“ vyks panašiai kaip ankstesniais metais. Viskas prasidės penktadienį, sausio 29 d. vakare, kai bus paskelbta šių metų festivalio tema, pagal kurią dalyviai ir kviečiami kurti žaidimų prototipus. Didžioji renginio dalis bus transliuojama gyvai ilgamečių „LT Game Jam“ draugų „Trys Kubai“ YouTube kanale, o komandų formavimas, dalijimasis žaidimų idėjomis ir dalyvių bendravimas vyks renginio Discord kanale.  
   Pasak LŽKA valdybos pirmininko Šarūno Ledo, festivalio perkėlimas į virtualią erdvę atneša ir naujų galimybių. „Be abejonės, gaila, kad negalėsime tradiciškai susitikti ir praleisti laiko kartu kurdami žaidimus, tačiau džiaugiamės, kad „LT Game Jam“ renginys įvyks, o kadangi viskas vyks internete, tikimės sulaukti dalyvių iš dar tolimesnių Lietuvos kampelių, o kartu ir žiūrovų. Organizuojant gyvą renginį tekdavo apsiriboti tik didžiaisiais Lietuvos miestais, tad šiemet bus labai įdomu pamatyti, iš kur sulauksime dalyvių. Galbūt atrasime naujų negirdėtų talentų, o dalyviai galės susipažinti ir toliau kartu tęsti žaidimų kūrybą“, – pasakojo Š. Ledas.
   Nors pagrindinis „Game Jam“ formato renginių tikslas yra sukurti erdvę žaidimų kūrybos eksperimentams, kartais iš šių prototipų išvystomi visaverčiai komerciniai žaidimai ir netgi susiformuoja profesionalios kūrėjų studijos. Būtent viename iš tokių žaidimų kūrimo renginių susipažino ir pirmoji „Estoty“ komanda, o ši studija per pastaruosius kelerius metus išleido sėkmingus mobilius žaidimus „Johnny Trigger“, „House Paint“, „Jelly Shift“ ir kitus. Pasak kompanijos vadovo Veslavo Zapolski, „Game Jam renginiai sulaukia nemažo susidomėjimo ir palaikymo mūsų studijoje, į dalyvavimą ir prototipų kūrimą įsijungia vis daugiau žmonių, tai suteikia papildomos motyvacijos ir idėjų kurti naujus projektus“. Šio festivalio metu bus galima plačiau susipažinti su „Estoty“ studija ir jų žaidimais, taip pat dalyvių ir žiūrovų laukia virutalūs susitikimai su žaidimų dizaineriais, edukatoriais, žurnalistais.  
   Šių metų „LT Game Jam“ festivalis išsiskirs ir tuo, kad kartu su juo bus įteikti kasmetiniai apdovanojimai geriausiems praėjusių metų Lietuvos žaidimų kūrėjams. Specialus apdovanojimas skiriamas ir „Game Jam“ formato renginiuose sukurtiems žaidimams. Praėjusių metų nugalėtoju tapo žaidimas „Cold Trail“, o šiemet nominuoti keturi saviti ir išskirtiniai darbai. Nominacijų kategorijos ir į jas pretenduojantys žaidimai paskelbti „LT Game Awards“ svetainėje, o apdovanojimų ceremonija įvyks taip pat virtualiai penktadienį, prieš prasidedant „LT Game Jam“ programai.
   Visą informaciją apie šių metų festivalį „LT Game Jam“ ir kaip jame dalyvauti rasite renginio svetainėje https://www.gamejam.lt/. Registruotis galima jau dabar, o pats renginys prasidės sausio 29 dieną, 18 valandą.

   2
   518
  22. „Loot boxai“ – nauja aukso gysla kompiuterinių žaidimų kūrėjams

   Laikai, kai kompiuterinių žaidimų kūrėjai savo pelną galėdavo skaičiuoti tik pagal parduotas žaidimų kopijas – seniai praeityje. Vis daugiau žaidimų kūrėjų žaidėjams yra linkę pasiūlyti papildomo turinio jau po žaidimo išleidimo, už kurį paprašo susimokėti papildomai. Dažniausiai žaidimų kūrėjai renkasi iš dviejų kelių: papildomas žaidimo turinys, papildantis žaidimo istoriją (DLS) arba įvairios kosmetinės detalės, neturinčios realios arba turinčio labai mažą įtaką pačiai žaidimo eigai. Būtent į pastarąją kategoriją pabandysime pažvelgti iš arčiau.
   Žaidimas „Fortnite“ pasaulyje tapo tokiu fenomenu, kad apie jį žino net ir tie, kurie jo nėra žaidę ar net neįsivaizduoja, kaip jis atrodo. Šis „Battle Royal“ žanro žaidimas pastaruosius keletą metų yra vienas populiariausių pasaulyje, generuojantis milžiniškas pajamas. Įdomiausia tai, kad šis žaidimas yra visiškai nemokamas ir jį gali parsisiųsti bet kas, turintis konsolę ar pakankamai galingą kompiuterį. Tuomet kyla klausimas, iš kur „Fortnite“ kūrėjai generuoja tokias pajamas, jei žaidimą atiduoda visiems nemokamai? Būtent čia svarbu vaidmenį ir pradeda vaidinti papildomas turinys.
   Esmė labai paprasta, visi žaidėjai žaidimą pradeda su įprastiniu veikėju ir ginklais, kurie pas visus yra identiški. Vis tik greitai pastebėtumėte, kad kai kurie žaidėjai atrodo kitaip ir net jų ginklai yra išskirtiniai. Greičiausiai, kad tokie žaidėjai už realius pinigus pirko vadinamus „loot boxus“, kurie savo veikimu primena kazino iš bestcasinosites.me.uk. Jų veikimo principas panašus į kazino aparatus: už tam tikrą sumą pinigų gaunate dėžę, iš kurios galite gauti tam tikrą daiktą. Kuo daiktas vertingesnis, tuo mažesnė galimybė ją gauti. Tai lemia, kad dažnai žaidėjai, norėdami gauti norimą daiktą, kuris iš esmės nepakeis jų žaidimo eigos, sumoka didžiulius pinigus ir tai net negarantuoja, kad norimas daiktas atsidurs jų inventoriuje. Dalis valstybių jau ima kovoti su tokia žaidimų kūrėjų praktika, kadangi tai gali vaikus pripratinti prie kazino žaidimų.
   Panašia praktika vadovaujasi ir populiariausi sporto žaidimai – FIFA ar NBA 2K serijos. Čia žaidėjai taip pat skatinami pirkti žaidėjų pakuotes, iš kurių gaunami atsitiktiniai žaidėjai. Principas toks pat: kuo geresnis krepšininkas ar futbolininkas, tuo mažesnė tikimybė jį gauti. Čia susiduriama ir su kita problema. Šiuose žaidimuose geresni žaidėjai iš tiesų suteikia pranašumą, todėl daugiau pinigų išleidžiantys žaidėjai įgauna pranašumą prieš tuos, kurie jau ir taip sumokėjo pilną žaidimo kainą, tačiau nėra pasiruošę investuoti papildomų pinigų. Tai jau ne vienerius metus kelia milžinišką pyktį tarp šių serijų fanų, tačiau kol kas panašu, kad žaidimus kuriančios kompanijos į tai nereaguoja ir toliau kraunasi turtus iš šių „loot boxų“.
   Tai tikrai nėra vieninteliai žaidimai, naudojantys „loot boxus“. „Rocket league“, PUBG ir kiti panašūs žaidimai taip pat pelnosi iš šio modelio. Klausimas lieka atviras, kiek ilgai tokia praktika bus taikoma ir kur tai nuves žaidimų industriją.

   0
   451
  23. Senovės Egiptas kompiuteriniuose žaidimuose

   Egiptas – šalis, kuri nuolatos traukia turistus iš viso pasaulio, kurie nori susipažinti su šios šalies kultūra ir išvysti vienus įspūdingiausių statinių žemėje – piramides. Ši šalis turi ir įspūdingą istoriją, o Senovės Egiptą mėgstama atvaizduoti tiek ir šiuolaikinėje kultūroje. Holivude sukurtas ne vienas filmas būtent apie Senovės Egiptą, o šio laikotarpio nepamiršta ir kompiuterinių žaidėjų kūrėjai. Šiame tekste pabandysime pažvelgti į geriausius kompiuterinius žaidimus, kurie žaidėjus nukelia būtent į Senovės Egipto laikus ar panaudoja to laikotarpio mitologinius aspektus.
   Smite
   MOBA žanras šiuo metu yra vienas populiariausių tarp kompiuterinių žaidimų mylėtojų, o Smite būtent ir yra šio žanro atstovas. Vis tik Smite turi vieną labai ryškų skirtumą nuo savo konkurentų – čia žaidėjai savo herojų valdo iš trečiojo asmens perspektyvos, kai tuo tarpu tokiuose žaidimuose kaip „League of Legends“ ar „Dota 2“ žaidimo žemėlapis ir herojai matomi iš viršaus.
   Taip, šis žaidimas nėra orientuotas vien į Senovės Egiptą, tačiau čia randama akcentų iš šio laikotarpio, kaip ir žaidime Book of Dead. Smite žaidime galite rinktis vieną iš daugelio mitologinių būtybių, o dalis jų yra būtent iš Senovės Egipto eros. Jeigu Senovės Egiptas ir jo mitologija yra jūsų arkliukas, galėsite į mūšio lauką stoti valdydami Osirį, Anubį ar kitus, kiek mažiau žinomus Senovės Egipto mitologijos Dievus.
   Strange Brigade
   Strange Brigade yra nuostabus žaidimas tiems, kas vakarus nori praleisti su draugais ar antrąja puse. Šiame žaidime į nuotykius Senovės Egipte gali leisti iki keturių žaidėjų vienu metu, kurie turės kautis su įvairiomis mitinėmis būtybėmis, vengti itin gerai paslėptų spąstų bei galiausiai surasti dingusį lobį. Žaidimas išleistas visoms populiariausioms platformoms, todėl jį išbandyti gali kiekvienas.
   Sphinx and The Cursed Mummy
   Iš šiuolaikinių žaidimų sugrįžkime šiek tiek į praeityje ir susipažinkime su šiuo PS2 ekskliuzyvu. Sphinx and The Cursed Mummy yra klasikinis 3D platformeris, kuris jus taip pat nukels į Senovės Egiptą, kuriame jums teks kovoti su mitinėmis būtybėmis bei neleisti įsivyrauti blogiui.
   Civilaztion 5
   Civilization yra viena geriausiai žinoma strateginių žaidimų serija. Šiame žaidime jūs valdote imperija ir siekiate kuo greičiau įgauti vis daugiau galios ir politinės jėgos visame pasaulyje. Tai darote plėtodami diplomatinius santykius ar imdamiesi kitų veiksmų.
   Šiame žaidime galite rinktis vieną iš daugelio civilizacijų, kurias valdysite, o viena jų – Egiptas. Be to, žaidimo fanai akcentuoja, kad būtent valdyti Egipto civilizaciją šiame žaidime ir yra įdomiausia.
   Assasin‘s Creed Origins
   Assasin‘s Creed žaidimų seriją žaidėjus yra nukėlusi į pačius įvairiausius laikotarpius ir nuostabiausius žemės kampelius. Vis tik daugelio vertinimu, Assasin‘s Creed Origins yra bene geriausia žaidimo dalis, kuris jus nukels... Atspėjote, į Senovės Egiptą.
   Šiame žaidime jums suteikiama laisvė, todėl galėsite tyrinėti piramides, Egipto mitologiją ir kitus šios šalies istorinius bei kultūrinius aspektus.

   0
   247
  24. Naujas „Hitman” trilogijos tęsinys

   Labas, ne tik domitės, bet ir sekate šio žaidimo naujienas? Turime jums gerą žinią - pagaliau išleidžiama šios trilogijos paskutinė dalis HITMAN 3. Tikriausiai pirmas dalykas jums šovęs į galvą - kiek vietos gali užimti šis žaidimas? Patys „IO INTERACTIVE ” patikino, kad visa žaidimo trilogija (1, 2 bei 3 dalys) užims iš viso 100 gigabaitų.
   Na, o dabar plačiau apie patį žaidimą bei kas atsiras naujo... Pirmiausia pasipildys garsiojo žudiko inventorius naujais įrankiais (daikčiukais). Pavyzdžiui - nauja kamera, kuri rodys didesnį taikinių diapazoną. Taip pat gausime ir naują snaiperį (daug, daug efektyvesnį, greičiau šaudantį...). Be to, pasipildys daiktų asortimentas su kuriais galėsime tiesiog nužudyti savo taikinius. Ne veltui yra posakis „Agento 47 rankose ir žuvis gali būti mirtinas ginklas”. Na ir pagaliau atsinaujins vienas iš svarbiausių dalykų - taikinio kelias. Dažniausiai visose „HITMAN” žaidimų serijose mūsų taikinys eidavo vienu ir tuo pačiu keliu, o dabar galiausiai tai bus pakeista (dar nėra oficialiai patikrinta, bet turėkime nors truputį vilties.) 
   Štai čia jums prisegame šio žaidimo pristatymą: 
   Po šio žaidimo išleidimo, tolimesnės serijos kūrimas bus laikinai sustabdytas, nes „ IO INTERACTIVE ” ruošiasi pagaliau į dienos šviesą išleisti jau seniai kuriamą žaidimą „ James Bond 007 ”. Jei norėtumėte plačiau išgirsti apie šį, jau greitai į jūsų ekranus ateinantį, žaidimą - pakomentuokite komentarų sekcijoje. 
   Tad ko laukiate ? Norite išmokti nužudyti žmogų šimtu skirtingų būdų ? Norite, kad jūsų rankose net ir žuvis taptu super galingu ginklu? PRE-ORDERINKITE šį žaidimuką ir įgyvendinkite šiuos savo tikslus! Užsisakę išankstinę šio žaidimo versiją gausite ir keletą „papildymų”.
   „HITMAN 3” bus išleistas 2021 Sausio 20 dieną. Taip pat šis žaidimas taps vienu iš Epic Store ekskliuzyvų. 

    

   3
   1,2k
  25. Left 4 Dead franšizė sulauks tęsinio!

   Prieš dešimt dienų, Left 4 Dead serijos žaidimus sukūrusi studija "Turtle Rock Studios" paskelbė apie naują franšizės dalį - Back 4 Blood.
   Left 4 Dead serijos žaidimai yra sulaukę milžiniško populiarumo žaidėjų tarpe bei ištisus metus fanai tik ir galėjo pasvajoti apie trečią dalį, kadangi pasak Valve, ji buvo atšaukta. Visgi dabar reikalai pakrypo kita linkme ir jau Birželio 22 dieną turėtume sulaukti pilnos versijos išleidimo Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4 ir PC platformoms.
   Taip pat "Turtle Rock Studios" paskelbė apie vykstantį uždarą alpha testavimą, kuris vyksta nuo Gruodžio 17 iki Gruodžio 21 dienos. Dėl beta testavimų kol kas informacijos nepateikta. Žemiau rasite nuorodas į žaidimo pristatymo bei demo gameplay vaizdo įrašus.
    

   Redaguota Sausio 1 dieną, 13:40.
   Back 4 Blood jau pridėtas į Epic Games Store, todėl galima matyti tikslią kainą bei išleidimo datą.
                     Epic Games Store
     
    

   • d0Se
   0
   595
 • Å iame puslapyje narÅ¡o:   0 nariai

  • Nėra registruotų narių peržiÅ«rinčių šį forumą.

×
×
 • Sukurti naują...