Peršokti į turinį

Svarbus pranešimas - perkantiems/parduodantiems/mainantiems!

SomethingHappened

Paskutiniu metu forume stipriai pagausėjo naujų temų kūrimų apie įvykusias apgavystes. Norint tam bent kažkiek užkirsti kelią, ir yra rašomas būtent šis pranešimas. Šiame pranešime parašysiu keletą būdų, kurie galbūt jums padės išvengti tolimesnių apgavysčių.

 

Nario patikrinimas
Patikrinkite Google sistemoje ar apie narį nėra jokių blogų įrašų.

 

Kokie nario patikimumo patikrinimo būdai?

  • SkypeID įvedimas su prierašais (scam, vagis, apgavo, apscamino - bandykite tikrinti su kiekvienu prierašu atskirai)
  • Nario: Vardas Pavardė, banko sąskaita su prierašais (scam, vagis, apgavo, apscamino - bandykite tikrinti su kiekvienu prierašu atskirai)
  • Nario pseudonimas (nickname) arba el.paštas su prierašais (scam, vagis, apgavo, apscamino - bandykite tikrinti su kiekvienu prierašu atskirai)


Papildomai, pasinaudokite forumo atsiliepimų sistema.

 

Nario/apsimetėlio demaskavimas
Jeigu jus pakvietė nežinomas narys į skype, kuris nori iš jūsų pirkti tam tikrą prekę, bet pareiškia, jog jis neis pirmas vien dėl to, kad yra moderatorius žinomame tinklapyje ir turi daug teigiamos reputacijos, tai gali būti vienas iš požymių, kad narys apsimetinėja kitu nariu ir nori pasinaudoti žmogaus reputacija jus apgaunant.

  • Norint to išvengti, paprašykite jog žmogus pateiktų savo profilio adresą, kur matoma jog jis yra moderatorius.
  • Patikrinkite jo profilį ir sutikrinkite SkypeID adresus ar kitą informaciją, ar ji yra identiška.
  • Paprašykite jog žmogus parašytų jums asmeninę žinutę su savo skype adresu ar kita informacija, kad galutinai užtvirtintų jog tai yra vienas ir tas pats narys.


* Reikia būti akylam ir pasitikrinti ar turi reikalų su tikruoju nariu.
* Tai liečia ne tik projekto komandą, bet ir tam tikrus internetinėje erdvėje gerai žinomus ir turinčius gerą reputaciją žmones.

 

Įrodymai
Jeigu narys jums nekelia patikimumo, visada patartina daryti jūsų pokalbio nuotraukas, t.y tada kuomet jūs susitariatė dėl prekės kainos, atsiskaitymo būdo ir panašiai. Informacijos suteikimo, kaip: Vardas, Pavardė bei banko sąskaita. Manau jog man pačiam ir kitiems apgautiems nariams, yra pasitaikęs ne vienas toks atvėjis kai žmogus pradeda trinti visą informaciją, arba susitarimo detales kai pinigai jau yra pervedami arba pervesti. Turint įrodymus galima netik susigražinti pinigus kuriuos praradote, bet ir gauti papildomą dalį, priklausomai nuo tam tikrų aplinkybių (suma, atsiskaitymo būdai, turimi įrodymai).

 


Informacija perkelta iš buvusio forumo moderatoriaus Kęstučio temos.


×