Edwii

Kaip pasirinkti tinkamą šriftą?

Recommended Posts

Sveiki, prieš skaitydami, noriu jog žinotumėte, kad tai yra mano pirmasis straipsnis, jei Jūsų nedomina 14-mečio "paistalai" (?) galite net neskaityti. Viską rašiau pats, internete tik suradau šriftų pavyzdžius.

Didžioji dalis naujokų ar net patyrusių web dizainerių praleidžia nemažai laiko svarstydami, kokį šriftą pasirinkti, kad užsakovas liktų patenkintas. O bėda yra tame, kad tai padaryti yra tikrai nelengva, kodėl?

Šiomis dienomis technologijos vystosi labai sparčiai, web dizaino srityje kasdien atsiranda begalės naujovių, keičiasi mados, o tai pastebėję užsakovai savo tinklapyje tikisi išvysti pačius geriausius rezultatus, kurie tenkintų ne tik jų pačių lūkesčius, bet ir liaudiškai tariant „neatsiliktų nuo mados“. Būtent dėl šios priežasties šriftas yra vienas svarbiausių rodiklių internetinės svetainės dizaine.

Taigi, kokius ir kokio dydžio šriftus reikėtų naudoti svetainės turiniui pateikti?

Svetainės turiniui pateikti dažniausiai yra naudojami patys paprasčiausi šriftai, tokie kaip Arial, Tahoma, Verdana ir kt., šrifto dydis dažniausiai svyruoja tarp ~11-13px (pikselių), antraštė paprastai būna užrašyta keliais pikseliais didesniu šriftu. Labai svarbu nepasirinkti per sudėtingo šrifto, kadangi Jūsų ar užsakovo svetainės turinys turi būti aiškiai suprantamas ir lengvai skaitomas bet kuriam tinklalapio lankytojui. Taip pat labai svarbi yra šrifto spalva, nepatariu baltame fone rašyti itin šviesia spalva, pvz.: geltona, labai šviesiai pilka ir t.t. Taip pat nepatartina viename straipsnyje naudoti daug stilių ir spalvų (galimos išimtys, norint pabrėžti tam tikrą teksto vietą, išryškinti nuorodą ir kt.)

Perskaitę šią pastraipą, jau turėtumėte daugmaž suprasti, ką reikia daryti norint kokybiškai pateikti turinį skaitytojui.

Kokius šriftus naudoti logotipe?

Jau seniai žinoma, kad logotipas yra įmonės ar svetainės veidas, tačiau kokius šriftus naudoti, norint tinkamai tinkamai atspindėti svetainės tematiką, tikslus bei turinį? Asmeniškai svetaines aš skirstau į tris rūšis:

• Rimtos (Skirtos rimtoms, dažniausiai pelno siekiančioms įmonėms. Ar šiaip tinklalapiai, kuriuose diskutuojama rimtomis temomis)

• Beveik rimtos (Svetainės, kurių savininkai dažniausiai nepilnamečiai, vis dar bando įvairius pinigų uždirbimo metodus, ir nenori pakloti labai daug pinigų savo svetainės įvaizdžiui, todėl dažniausiai viską daro patys arba su savo draugų pagalba)

• Pramoginės (Linksmos svetainės, kurių turinys dažniausiai susideda iš vaizdo įrašų, paveikslėlių, anekdotų ar šiaip linksmų straipsnių)

Rimtų svetainių logotipams turi būti naudojami solidūs šriftai, juos turi būti lengva perskaityti ir suprasti. Visus „suraitytus“, banguotus ar per daug kampuotus šriftus galite nieko nelaukiant mesti į šoną. Įsivaizduokite, įeinate tarkime į „Apple“ svetainę, ir viršuje matote logotipą, su išraitytu, blogos kokybės šriftu, žinoma, toks logotipas neabejotinai atbaidytų didžiąją dalį lankytojų ir kompanija „Apple“ šiandien nebūtų tokia žinoma, kokia yra dabar.

Geras šrifto pasirinkimas:

GgNsr.png

Blogas šrifto pasirinkimas:

PbHZg.png

„Beveik rimtų“ svetainių logotipams gali būti naudojami šiek tiek žaismingesni šriftai, nei rimtoms svetainėms, tačiau reikia stengtis išlaikyti tvarkingumą, vengti daug „suraitymų“.

Geras pasirinkimas:

pk1mt.png

Blogas pasirinkimas:

8tykf.png

Pramoginių svetainių logotipuose gali vyrauti įvairūs šriftai, kartais – daugiau nei vienas. Tai gali būti beveik bet kokio tipo šriftas, pradedant nuo Sans Serif ir baigiant Script, tačiau tekstas vis vien turi būti lengvai suprantamas... Tokio tipo svetainėse už save dažniausiai kalba ryškios spalvos.

Geras pasirinkimas:

weHe8.png

Blogas pasirinkimas:

5O3Gs.png

Apibendrinant, šriftas visada turi būti lengvai suprantamas, norint paįvairinti logotipą, galima kurią nors (pvz. pirmąją) raidę pačiam pagražinti arba pasirinkti skirtingą, tačiau derantį šriftą.

Išmokus pasirinkti teisingą šriftą turinio pateikimui bei logotipams, belieka tik mažesnių, bet taip pat svarbių dalių užpildymas, tokių kaip navigacija, panelės, apatinė dizaino dalis ir kt.

Tam patartina pasirinkti aiškiai suprantamus šriftus, kurie tiktų prie svetainės tematikos ir įvaizdžio, galima rinktis ir iš įprastinių šriftų, kurie iškart būna daugelyje kompiuterių.

  • Teigiamai 3
  • Neigiamai 1

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Daug skaitalo, galėjai palikt tris paskutinius pavyzdžius "geras-blogas", būtų užtekę.

Na man atrodo,jis norėjo paaiškinti viską smulkiai,kad viską gerai suprastų skaitytojai. :)

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Patiko. Pagirsiu - Esi puikus rašytojas :D.

Kaip vadinasi šitas šriftas? http://i.imgur.com/GgNsr.png

-- Papildyta --

Patiko. Pagirsiu - Esi puikus rašytojas :D.

Kaip vadinasi šitas šriftas? http://i.imgur.com/GgNsr.png

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį

Visko neskaičiau, bet žinau tiek, kad patyręs GFX'eris pats atsitaikys tekstą savo nuožiūra. O beje, iš kur žinai, kad Tu savo straipsnyje nemeluoji? Galbūt profesonalūs GFX'eriai atvirkščiai daro ;D

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį
Svečias

Joo, Kritikas tai žiauriai protingas. Net galėčiau teigt jog už mane protingesnis.

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda iki šio pranešimo
Dalintis per kitą puslapį
Svečias
Ši tema yra užrakinta.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

  • eneba
  • eneba
  • eneba  • SuperGames programele
  • SuperGames programele