Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

Šviesolaidis bute


Arm1nas

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1032 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Recommended Posts

Sveiki, greitai persikraustysiu į butą, ir turiu daug klausimų dėl interneto. Aš kaip suprantu jau bus kažkoks ten interneto tiekėjas ir atvestas internetas. Bet aš norėčiau pereiti į Telia, ir ar butuose sunku įsivesti šviesolaidinį internetą? Suprantu, kad gali skirtis nuo daugiabučių/vietos, bet kaip jums buvo? 

Ir jeigu naudoju savo routerį su Openwrt ir užsisakau tuo pačiu ir internetinę televiziją (IPTV), tai įjungus televizijos blokelį tiesiai per routerio LAN portą neveiks? Reikės konfiguruoti, gal kas nors bandė tai daryti?

Redaguota , nario Arm1nas
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Citata

Aš kaip suprantu jau bus kažkoks ten interneto tiekėjas ir atvestas internetas.

Spėju, kad greičiausiai nuomuosies butą. Tai ar bus atvestas internetas ar ne, priklausys nuo prieš tai ten gyvenusių žmonių (arba savininko). Jeigu yra atvestas internetas ir nėra terminuotos sutarties, galima paslaugas nutraukt ir įsivest kokį nori internetą bei išsirinkt savo tiekėja. Jeigu yra terminuota sutartis, reikės dealint su buto savininku (ar nutraukinėt sutartį ir prasileist baudą, ar persikelt jiem patiem tą internetą į kitą vietą). 
 

Citata

ir ar butuose sunku įsivesti šviesolaidinį internetą?

nėra sunku, jeigu yra pravesta visa infrastruktūra. Jeigu gyvensi Vilniuj/Kaune normaliuose rajonuose bei daugiabutyje, o ne name, tai greičiausiai, kad infrastruktūra bus ir galėsi tą šviesolaidinį įsivest. Taip pat, gali suvest savo adresą čia ir sužinosi ar possible įsivest šviesolaidį ar ne: https://www.telia.lt/privatiems/internetas/sviesolaidinis

Gyvenau Vilniuje 6 butuose. Vienam buvo galimas tik vienas interneto tiekėjas, nes buvo sutarta iškart su savininku, tad negalėjau įsivest savo + ten buvo ne daugiabutis, o ~10 įrengtų būtų administraciniame name, toliau nuo gyvenamųjų namų. Kitam, gyvenau nuosavame name, tad infrastruktūros nebuvo ir negalėjau įsivest jokio interneto (vienintelis variantas buvo nešiojamas routeriukas su sim kortele), o savininkai neplano ir greičiausiai neplanuos prasivedinėt visą infra už kelis tūkstančius, kad atsivest šviesolaidį. Kituose gyvenau Naujamiestyje, Žirmūnuose, Karoliniškėse, Šnipiškėse, tai visur buvo viskas čiki ir atsivesdavau savo Telia šviesolaidį be problemų.

Dėl routerio ir IPTV negaliu pakomentuot.

Redaguota , nario Polynomus
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)

 

7 minutes prieš, Polynomus parašė:

Spėju, kad greičiausiai nuomuosies butą. Tai ar bus atvestas internetas ar ne, priklausys nuo prieš tai ten gyvenusių žmonių (arba savininko). Jeigu yra atvestas internetas ir nėra terminuotos sutarties, galima paslaugas nutraukt ir įsivest kokį nori internetą bei išsirinkt savo tiekėja. Jeigu yra terminuota sutartis, reikės dealint su buto savininku (ar nutraukinėt sutartį ir prasileist baudą, ar persikelt jiem patiem tą internetą į kitą vietą). 
 

nėra sunku, jeigu yra pravesta visa infrastruktūra. Jeigu gyvensi Vilniuj/Kaune normaliuose rajonuose bei daugiabutyje, o ne name, tai greičiausiai, kad infrastruktūra bus ir galėsi tą šviesolaidinį įsivest. Taip pat, gali suvest savo adresą čia ir sužinosi ar possible įsivest šviesolaidį ar ne: https://www.telia.lt/privatiems/internetas/sviesolaidinis

Gyvenau Vilniuje 6 butuose. Vienam buvo galimas tik vienas interneto tiekėjas, nes buvo sutarta iškart su savininku, tad negalėjau įsivest savo + ten buvo ne daugiabutis, o ~10 įrengtų būtų administraciniame name, toliau nuo gyvenamųjų namų. Kitam, gyvenau nuosavame name, tad infrastruktūros nebuvo ir negalėjau įsivest jokio interneto (vienintelis variantas buvo nešiojamas routeriukas su sim kortele), o savinininkai neplano ir greičiausiai neplanuos prasivedinėt visą infra už kelis tūkstančius, kad atsivest šviesolaidį. Kituose gyvenau Naujamiestyje, Žirmūnuose, Karoliniškėse, Šnipiškėse, tai visur buvo viskas čiki ir atsivesdavau savo Telia šviesolaidį be problemų.

Dėl routerio ir IPTV negaliu pakomentuot.

Supratau, ačiū už info, buto aš nenomuosiu, bus perkamas, bet ir ne aš perku, aš tik dėl interneto noriu viską išsiaiškinti ir susitarti.

Redaguota , nario Arm1nas
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

prieš 10 valandas(-ų), > Dariukas parašė:

Vėdžiaus Telia anasi metais, praveda kabelį ir pajungia mažą dežutę ir viskas. Nerekomenduočiau imti jų siūlomo Technicolor maršrutizatoriaus, geriau savo. Ir man bent minusas, kad fiber kabelį negalima labai lankstyti.

Maršrutizatorių savo naudosiu, perkant planą galima jo atsisakyti? Ir kaip dėl statinio IP adreso? Nes man statinis IP labai svarbu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

(redaguota)
2021-06-16 07:16, > Dariukas parašė:

Man rodos jo, galima atsisakyti ir IP statinis.

Šiandien paklausiau Teli'os dėl statinio IP adreso, dar daugiau klausimų atsirado. Paklausiau ar suteikiamas statinis IP užsakant vieną iš Namų interneto planų, tai atsakė:

Privačiam klientui statinis IP adresas nėra suteikiamas, šviesolaidiniam ir plačiajuosčiam internetui būtų skirtas dinaminis IP adresas, o mobiliam internetui galima jį suteikti.

Paaiškinau, kad dabartiniuose namuose per 10 metų nepasikeitė nė karto IP adresas, tai man rašo:

Jei turite ,,Telia" internetą tai turite dinaminį IP adresą, kuris keičiasi nepastoviai, gali kisti kas savaitę gali kisti tik kas metus ar dar rečiau.

Kokias čia pievas man rašo? Dinaminis IP turėtu pasikeisti perkrovus routerį. 

Man pranešė, kad statinis IP adresas prieinamas tik Verslo klientams. Tai vadinas Privačiam klientui neįmanoma gauti IP adreso?

Nes dabar namuose yra 1Gbps greičio internetas su IP kuris niekada gyvenime nebuvo pasikeitęs, o verlso klientams toks planas su 1Gbps kainuoja 70e per mėnesį, ko aš tikrau nemanau, kad mano tėvas tiek moka už internetą + televiziją, etc.

EDIT: Paskambinau Telia pagalbos telefonu, tai pasakė, kad Privatiems klientams teikiamas Dinaminis IP adresas, bet jis niekada nesikeičia. Na jei nesikeičia tai gerai, bet įdomu kodėl jį vadina "Dinaminiu"? Tada koks skirtumas yra apart statinio ir dinaminio IP adreso?

Redaguota , nario Arm1nas
Nuoroda į komentarą
Dalintis per kitą puslapį

Ši tema yra neaktyvi. Paskutinis pranešimas šioje temoje buvo prieš 1032 dienas (-ų). Patariame sukurti naują temą, o ne rašyti naują pranešimą.

Už neaktyvių temų prikėlimą galite sulaukti įspėjimo ir pranešimo pašalinimo!

Prisijungti prie diskusijos

Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.

Svečias
Atsakyti šioje temoje...

×   Įklijuotas tekstas turi teksto formatavimą.   Pašalinti teksto formatavimą

  Galimi tik 75 veidukai.

×   Nuoroda buvo automatiškai įterpta.   Įterpti nuorodą paprastai

×   Jūsų ankstesnis pranešimas buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   Jūs negalite įkelti nuotraukas tiesiogiai.Įkelkite arba įdėkite nuotraukas iš URL.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai


×
×
  • Sukurti naują...